500 tys. widzów „Sondy 2” w nowym paśmie

Piąty sezon „Sondy 2” śledzi średnio 500 tys. widzów, o 42 tys. osób więcej niż czwartą odsłonę audycji pokazywaną w innych pasma. TVP1 w czasie nadawania misyjnej produkcji wypada najsłabiej na tle swoich głównych konkurentów.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:
500 tys. widzów „Sondy 2” w nowym paśmie
dr Tomasz Rożek, prowadzący „Sondę 2”, fot. TVP

Program „Sonda 2” od jesieni 2017 roku pokazywany jest w TVP1. Wcześniej popularnonaukową audycję Tomasza Rożka oglądać można było na antenie siostrzanej Dwójki, jednak Telewizja Polska postanowiła cykl przenieść do Jedynki. - Naturalnym miejscem dla „Sondy 2” jest Jedynka. Konsekwentnie budujemy antenę złożoną z treści premium. „Sonda 2” zyska w TVP1 nowy oddech - wyjaśniał portalowi Wirtualnemedia.pl Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP1.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/alarm-tvp1-ogladalnosc-nowy-magazyn-przegrywa-z-konkurencja ##

Średnia widownia pierwszych trzech premierowych odcinków piątej edycji „Sondy 2” emitowanych w niedziele po godz. 14.00 w okresie od 4 do 25 marca br. wyniosła 500 tys. osób, co przełożyło się na 4,22 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 2,76 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 3,94 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Największą widownię przyciągnął pierwszy odcinek, który śledziło średnio 542 tys. widzów (szczegółowe dane dotyczące topowych odcinków portalowi Wirtualnemedia.pl udostępnił Mediacom).

grafika

TVP1 w czasie emisji „Sondy 2” zajmuje ostatnie miejsce w rynku telewizyjnym wśród tzw. „wielkiej czwórki”. Bezkonkurencyjnym liderem w tym paśmie jest TVP2, która pokazuje wówczas teleturnieje „Familiada” i „Koło fortuny”, co przełożyło się na 22,42 proc. udziału. Drugi jest Polsat (pasmo filmowe; 6,79 proc. udziału), a trzeci - TVN (gł. powtórki „Drugiej szansy”; 5,29 proc. udziału).

Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59.

grafika

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ogladalnosc-bake-off-ale-ciacho-tvp2-550-tys-widzow-mniej ##

Z kolei średnia widownia całego czwartego sezonu produkcji emitowana już w TVP1 z licznymi przerwami w emisji była o 42 tys. osób wyższa - wyniosła ona 458 tys. oglądających, co dało stacji 4,25 proc. udziału w 4+, 2,98 proc. w 16-49 oraz 3,36 proc. w 16-59 (dane udostępnione przez Mediacom).

Od września do grudnia ub.r. cykl emitowano o godz. 16.30 i śledziło go 586 tys. widzów. Z kolei odcinki pokazywane w styczniu i lutym br. o godz. 9.45 miały 275 tys. widzów.

grafika

„Sonda 2” przybliża widzom zagadnienia dotyczące różnych dziedzin nauki - fizyki, chemii, informatyki, biologii czy medycyny. Gospodarzem cyklu jest dr Tomasz Rożek.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/familiada-tvp2-kiedy-emisja-premiery-powtorki-dni-powszednie ##

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

TVP pokaże 104 mecze mundialu. Nie wszystkie z komentarzem ze stadionów

TVP pokaże 104 mecze mundialu. Nie wszystkie z komentarzem ze stadionów

Biznes Enter z nową dziennikarką. Transfer z "Pulsu Biznesu"

Biznes Enter z nową dziennikarką. Transfer z "Pulsu Biznesu"

Naczelny Money.pl z nową rolą w Wirtualnej Polsce. Awansował też Mateusz Cieślak

Naczelny Money.pl z nową rolą w Wirtualnej Polsce. Awansował też Mateusz Cieślak

Zwrot ws. kupna Warner Bros. Discovery. Nowa oferta Paramount najlepsza, czy Netfix ją przebije?

Zwrot ws. kupna Warner Bros. Discovery. Nowa oferta Paramount najlepsza, czy Netfix ją przebije?

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu
Materiał reklamowy

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu

Widownia programu "Bez trybu" Justyny Dobrosz-Oracz w TVP Info

Widownia programu "Bez trybu" Justyny Dobrosz-Oracz w TVP Info