SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sondaż: abp Wielgus powinien zrezygnować

Duchowny, który współpracował z SB nie może być hierarchą kościelnym, a abp Wielgus powinien zrezygnować z objęcia funkcji metropolity.

Uważa dwóch na trzech Polaków. Wynika tak z sondażu TNS OBOP.

Według 41 proc. ankietowanych abp Wielgus powinien zrezygnować z funkcji metropolity warszawskiego po wyjaśnieniu zarzutów współpracy z SB; zdaniem 26 proc. duchowny powinien zrezygnować już teraz. Co piąty badany uważa natomiast, że abp Wielgus nie powinien rezygnować z funkcji. 13 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

73 proc. badanych uważa, że jeśli oskarżony o agenturalną działalność arcybiskup sam nie zrezygnuje, Watykan powinien go odwołać. Przeciwnego zdania jest 18 proc. respondentów.
 
Według 67 proc. biorących udział w sondażu respondentów duchowny, który współpracował ze służbami specjalnymi PRL nie może pełnić wysokich funkcji w hierarchii kościelnej. Przeciwnego zdania jest 22 proc. badanych.

Prawie co drugi z pytanych (48 proc.) nie poszedłby do spowiedzi, gdyby wiedział, że ksiądz, który ma wysłuchać jego grzechów był współpracownikiem SB. Fakt ten nie przeszkadza 26 proc. Polaków.

Niemal połowa badanych (48 proc.) nie ma nic przeciwko temu, by duchowny współpracujący z SB udzielał im ślubu lub chrzcił ich dzieci. Nie zgodziłoby się na to 15 proc. biorących udział w sondażu "Dziennika".

Sondaż przeprowadzono 4 stycznia na reprezentatywnej grupie 1000 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sondaż: abp Wielgus powinien zrezygnować

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl