SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zjednoczona Prawica liderem ale zmniejsza się przewaga nad Koalicją Obywatelską

W nowym sondażu partii politycznych Research Partner Zjednoczona Prawica ma powyżej 31 proc. poparcia, a na Koalicję Obywatelską chce zagłosować ponad 27 proc. wyborców. 

Jarosław Kaczyński, fot. Telewizja wPolsce Article

Na przełomie stycznia i lutego 2022 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Zobacz: Zjednoczona Prawica traci w nowym sondażu, KO w górę. Coraz więcej niezdecydowanych

Zjednoczona Prawica z największym poparciem

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 31,3 proc ankietowanych, co oznacza niewielki spadek w stosunku do badania sprzed dwóch tygodni (-0,4 proc). Na drugą w kolejności Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 27,3 proc badanych (wzrost o 3,4 proc). Polska 2050 Szymona Hołowni mogłaby liczyć na 11,6 proc głosów Polaków (+0,5 proc).

Zobacz: Polski Ład porażką wizerunkową rządu. "Pierwsze wrażenie fatalne"

W parlamencie znalazłaby się także Konfederacja, z poparciem 7,9 proc (-1,1 proc) oraz Lewica z dorobkiem 6,7 proc głosów (-1,3 proc). Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. 9,0 proc badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos (-3,2 proc).

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 58 proc.

Zobacz: Czy "lex Suski" wejdzie w życie? Autor projektu: "Okaże się przy głosowaniu"

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 28.01-1.02.2022, na ogólnopolskiej próbie 1090 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica liderem ale zmniejsza się przewaga nad Koalicją Obywatelską

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl