SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sony Ericsson: czwarty kwartał z rzędu na plusie

Firma Sony Ericsson zaprezentowała swoje wyniki finansowe za IV kwartał, który zakończyła czwartym z rzędu zyskiem, a także cały 2010 rok.

Sony Ericsson: czwarty kwartał z rzędu na plusie

W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku firma zanotowała zysk netto w wysokości 8 milionów euro, w porównaniu do 167 milionów euro straty w analogicznym okresie roku 2009.

Tymczasem przychód firmy zmniejszył się w ujęciu rocznym o 13 proc., z 1,75 do 1,53 miliarda euro.

W IV kwartale producent sprzedał 11,2 miliona telefonów komórkowych - o 23 proc. mniej niż rok wcześniej (14,6 mln), ale o 8 proc. więcej niż w III kwartale (10,2 mln). Firma szacuje, że miała około 3 proc. udziału w światowym rynku sprzedaży tego typu urządzeń.

Średnia cena oferowanych przez Sony Ericsson telefonów wyniosła natomiast 136 euro, w porównaniu do 154 euro w III kwartale (spadek o 12 proc.) i 120 euro rok wcześniej (wzrost o 13 proc.).

W całym 2010 roku firma zanotowała 90 milionów euro zysku, w porównaniu do 836 milionów euro straty w roku 2009. Przychód zmniejszył się o 7 proc., z 6,79 do 6,29 miliarda euro, a liczba sprzedanych telefonów komórkowych zmalała o 1/4, z 57,1 do 43,1 miliona.

"2010 był rokiem całkowitego zwrotu dla Sony Ericsson. Nasze cztery kolejne kwartały zysku odzwierciedlają sukces naszej strategii polegającej na postawieniu na telefony oparte na platformie Android. W roku 2011 będziemy świętować dziesiątą rocznicę powstania i jak pokazuje ostatnio zapowiedziany przez nas Xperia arc, będziemy nadal koncentrować się na dostarczaniu najbardziej interesujących smartfonów na świecie" - stwierdził Bert Nordberg, prezes i dyrektor wykonawczy Sony Ericsson.

Firma podała przy okazji, że sprzedała już ponad 9 milionów opartych na Androidzie telefonów Xperia.

Sony Ericsson szacuje, że globalny rynek sprzedaży komórek zanotował w minionym roku niewielki wzrost, do prawie 1,2 miliarda urządzeń. Skromnego wzrostu firma spodziewa się tutaj także w roku bieżącym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sony Ericsson: czwarty kwartał z rzędu na plusie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl