SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sony najbardziej przyjazną dla środowiska firmą technologiczną

Sony i Sony Ericsson zostały uznane przez Greenpeace za najbardziej przyjazne dla środowiska naturalnego koncerny technologiczne. Natomiast na drugim końcu rankingu znalazły się Nintendo i Microsoft.

Sony najbardziej przyjazną dla środowiska firmą technologiczną

Opracowane przez Greenpeace zestawienie uwzględnia 18 największych na świecie koncernów z różnych branż technologicznych: komputerów, telewizji, telefonii komórkowej i gier. W opublikowanej właśnie trzeciej edycji rankingu na pierwszym miejscu znalazły się Sony i Sony Ericsson. Jednak ponieważ Greenpeace postanowił w tym roku znacznie zaostrzyć kryteria, według których ocenia firmy technologiczne, tylko te dwa koncerny uzyskały ponad pięć punktów w skali od zera do dziesięciu.

Natomiast na drugim końcu rankingu znalazły się Nintendo i Microsoft, przy czym ta pierwsza firma nie otrzymała nawet jednego punktu. Przedstawiciele producenta konsoli do gier wideo tłumaczyli, że nie chcieli brać udziału w tej analizie, dlatego nie odpowiedzieli na prośbę Greenpeace o przekazanie odpowiednich danych. Jednak pracownicy organizacji ekologicznej wyjaśnili, że znaleźli potrzebne dane na oficjalnej stronie internetowej koncernu.

Kryteriami branymi pod uwagę przez Greenpeace przy opracowywaniu zestawienia jest ujawnianie przez koncerny danych dotyczących emisji szkodliwych substancji wprowadzanie jej definitywnych ograniczeń oraz wspieranie akcji służących ochronie środowiska naturalnego. Przedstawiciele organizacji ekologicznej ocenili, że publikowanie przez nią rankingu doprowadziło już do pozytywnych zmian dokonywanych przez firmy w tych kwestiach. -Presję, żeby spełniały nasze kryteria, wywierają na koncerny chociażby ich kontrahenci - oceniła Iza Kruszewska, manager projektu w Greenpeace.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sony najbardziej przyjazną dla środowiska firmą technologiczną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl