SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spektakle operowe i baletowe oraz sobotni program śniadaniowy jesienią w TVP Kultura

TVP Kultura zaproponuje jesienią odświeżone pasmo filmowe, znacznie więcej muzyki klasycznej a także program śniadaniowy „Kierunek Kultura”.

Article

TVP Kultura szykuje na jesień nowy, cosobotni program - „Kierunek Kultura”. Kolejne odcinki nadawane będą z różnych polskich miast, aby pokazać je od nieznanej dotąd strony. - Zdecydowaliśmy się wyruszyć w Polskę, by poznać ludzi tworzących kulturalną mapę naszego kraju. Poruszymy takie tematy, które każdy z nas i każdy z widzów mógłby sam podjąć podczas sobotniego śniadania w gronie przyjaciół - tak o nowym programie mówi Tomasz Kempski, jeden z prowadzących oraz szef redakcji publicystyki TVP Kultura. Start antenowy - sobota, 2 września, godz. 11.00. Program poprowadzą jeszcze: Jakub Dybek, Karolina Skrzyńska i Małgorzata Nieciecka-Mac.

Literatura i podróże
Nowością na antenie ma być też cykl podróżniczo - kulturalny „Vistuliada” (emisja: niedziela, godz. 11). Ukazywać będzie artystów, którzy tworzą i działają nad Wisłą. Premiera - 1 października. Program poprowadzą: Małgorzata Nieciecka Mac i Cecylia Malik.

Barbara Schabowska pracuje nad innym nowy cyklem antenowym – autorskim magazynem literackim „Zakładka”. Program – emitowany co czwartek od 7 września, o godz. 22.25 – zaprezentuje nowości i premiery wydawnicze, a zaproszeni goście omawiać będą adaptacje dzieł literackich, które można zobaczyć na ekranach kin i teatralnych deskach.

Film
Inną nowością antenową będzie program filmowy „Dranie w kinie”. Jakub Moroz i Krzysztof Kłopotowski poprowadzą w każdą sobotę o godz. 18.20, omawiać będą trzy premiery kinowe- zarówno tytuły reprezentujące kino artystyczne, jak mainstreamowe. Magazyn będzie miał charakter recenzencki. Premiera – 2 września. W czwartek, 31 sierpnia TVP Kultura zacznie też emisję nowego cyklu „Czwartkowy Klub Filmowy”, poświęconego – na początek - twórczości Roberta Altmana. „Kluby..” będzie można oglądać co czwartek, o godz. 20.20.

Muzyka klasyczna
Od października w niedzielne popołudnia na antenie TVP Kultura gościć ma nowe pasmo klasyczne, w którym prezentowane będą przedstawienia operowe i baletowe z najważniejszych światowych scen. Na początek - „Dwaj Foskariusze” Giuseppe Verdiego z mediolańskiej La Scali w reżyserii Alvisa Hermanisa, z Placido Domingo w roli głównej. Nowością ma być także 9-odcinkowy cykl, prezentujący recitale chopinowskie w wykonaniu młodych polskich pianistów (ten program także wystartuje w październiku). Po każdym koncercie odbędzie się krótka rozmowa o rękopisach, listach, pamiątkach i spuściźnie kompozytora.

Folk i muzyka rozrywkowa
W sobotnie popołudnia (około godz. 13.00) TVP Kultura pokaże premierowy sezon cyklu „Szlakiem Kolberga”. Każdy odcinek programu jest muzyczną podróżą w inny region Polski, a bohaterami – znani artyści, którzy spotykają się z twórcami muzyki ludowej.

W soboty po godz. 22.00 prezentowane będą z kolei premierowe koncerty gwiazd muzyki rozrywkowej – m.in. Queen Live At Wembley, Eric Clapton Live In San Diego, Radioheads In Rainbows czy Iggy Pop Baloise Session.

Średni udział TVP Kultura w 2016 roku wyniósł 0,46 proc.

Dołącz do dyskusji: Spektakle operowe i baletowe oraz sobotni program śniadaniowy jesienią w TVP Kultura

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Emil.
Wiecie, że TVP KULTURA od 11 kwietnia 2015 r. ma inne logo?
odpowiedź
User
Bok
I to jest prawdziwa Kultura.
odpowiedź
User
xawery
Dopóty programy muzyczne (przede wszystkim: opery, koncerty) na TVP KULTURA będą nie do oglądania, dopóki kanał ten będzie miał niskiej jakości dźwięk. Kiedy doczekamy się TVP KULTURA HD?
odpowiedź