SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Spik' zamiast wpkontakt

Wirtualna Polska wprowadza nowy komunikator 'Spik', który przejmuje wszelkie funkcjonalności wpkontaktu oraz poszerza ich wachlarz o rozmowy głosowe.

Wersję beta komunikatora testują Internauci, rozsyłając przez sieć specjalne zaproszenia zachęcające do instalacji Spika i analizy jego funkcjonalności.

"SPIK powstał na bazie naszych doświadczeń zebranych przy rozwoju wpkontaktu - mówi Bartosz Borkowski, kierownik zespołu programistów WP - Nowy komunikator wraz z nami testowali i tworzyli użytkownicy. Dzięki ich obserwacjom, uwagom i podpowiedziom zdecydowaliśmy się m.in. na wprowadzenie dwóch trybów; uproszczonego - dla początkujących internautów, z podstawowym zestawem opcji i oszczędnym interfejsem oraz zaawansowanego - dla sieciowych "wyjadaczy". Ta ostatnia wersja gwarantuje dowolną konfigurację Spika i bez wątpienia zadowoli ceniących indywidualizm miłośników nowych technologii. Uwagi internautów pozwoliły nam też maksymalnie zoptymalizować korzystanie z rozmów głosowych."

Darmowe rozmowy głosowe, które wprowadza Spik, działają praktycznie w każdych warunkach sieciowych, mogą być prowadzone między komputerami znajdującymi się za NATem lub firewallem.

Jak to w wypadku komunikatora Wirtualnej Polski bywa, także Spik umożliwia komunikację z innymi messengerami. Użytkownik może w prosty sposób aktywować swoje konto GG, importując jednocześnie listę kontaktów oraz korzystać z konta, które posiada na ICQ. Podstawowym medium komunikacyjnym pozostaje otwarty protokół Jabbera, który WP stosuje z powodzeniem od lat, a który korzystającym ze Spika umożliwia nieskrępowane rozmowy z posiadaczami dowolnego programu IM opartego na tej otwartej sieci.

Liczne funkcje Spika, jak kanały informacyjne, wysyłanie sms-ów, możliwość korzystania z Czata, Poczty lub nagrywania wiadomości głosowych zostały wzbogacone o kolejne przydatne rozwiązania, w tym informowanie o wpisywaniu wiadomości przez rozmówcę. Zwiększono ponadto stabilność i szybkość działania aplikacji oraz zoptymalizowano kwestie sieciowe, np. odnawianie połączenia.

"Obecnie komunikator oraz serwis WWW dostępne są wyłącznie na zaproszenia. W ten sposób chcemy zachęcić do testowania głównie osoby z dużym zapałem, dobrze orientujące się w tematyce Instant Messaging. - dodaje Andrzej Kiesz, koordynator prac nad rozwojem Spika - Użytkownicy zgłaszający nam propozycje rozbudowy lub informacje o błędach wezmą udział w konkursie. Najaktywniejsi mogą liczyć na nagrody. Nie ukrywamy, że najistotniejsze są dla nas uwagi na temat rozmów głosowych."

W drugiej połowie października Wirtualna Polska udostępni wersję stabilną komunikatora. Serwis spik.wp.pl będzie dostępny dla wszystkich Internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Spik' zamiast wpkontakt

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl