SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółka zależna 4Fun Media odpisze 3,2 mln zł wartości PRN Polska, powodem koniec współpracy z Carrefourem

Zajmująca się reklamą zewnętrzna firma Screen Network, należąca do grupy kapitałowej 4Fun Media, planuje dokonać odpisu wartości udziałów w spółce zależnej PRN Polska o ok. 3,2 mln zł na koniec ub.r. Wynika to z faktu, że współpracę z PRN Polska zakończyła sieć hipermarketów Carrefour.

Article

W komunikacie giełdowym 4Fun Media zaznaczono, że wartość udziałów w PRN Polska zostanie obniżona przez Screen Network do wysokości wartości kapitału własnego pomniejszonej o wartość aktywów trwałych.

Screen Network kupiła 100 proc. udziałów PRN Polska od Bithell Holdings Limited jesienią 2017 roku. Ustalono, że cena wyniesie maksymalnie 4,975 mln zł, o ile obie strony osiągną w najbliższych latach założone cele biznesowe. Zapłatę zaplanowano w 26 ratach miesięcznych do końca stycznia 2020 roku.

PRN Polska zajmowała się obsługą sieci ekranów w 47 supermarketach Carrefour, na tych monitorach pokazywano treści informacyjne i reklamy.

Jak odpis wartości PRN Polska planowany przez Screen Network wpłynie na wyniki grupy kapitałowej 4Fun Media? W poprzednich latach w skonsolidowanym bilansie 4Fun Media wartość tej firmy wynosiła 4,5 mln zł.

- W związku z wydarzeniami opisanymi powyżej istnieje przesłanka do dokonania odpisu wartości firmy PRN Polska w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy Kapitałowej 4Fun Media - zaznaczono w komunikacie giełdowym.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa 4Fun Media w segmencie reklamy zewnętrznej zanotowała wzrost przychodów o 10 proc. do 14,28 mln zł oraz spadek zysku EBITDA z 5,9 do 5,35 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Spółka zależna 4Fun Media odpisze 3,2 mln zł wartości PRN Polska, powodem koniec współpracy z Carrefourem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl