SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sportmaster Operations nowym właścicielem GO Sport Polska. Polską firmą pokieruje Janusz Gembarski, planowany rebranding

Francuska firma GO Sport Group i Sportmaster Operations z Singapuru zawarły umowę dotyczącą sprzedaży sieci detalicznej GO Sport Polska, będącej częścią GO Sport Group. Nowy właściciel chce dzięki tej akwizycji rozwijać swoją detaliczną działalność Sportmaster. Sprzedaż objęła 34 placówki w całym kraju. Nie wiadomo jednak, ile wyniosła wartość transakcji. Na razie sklep będzie działać pod dotychczasową marką.

Article

- Zakup został dokonany przez Sportmaster Operations, który posiada wszystkie podmioty prowadzące detaliczną działalność Sportmaster na różnych rynkach - czytamy w komunikacie GO Sport Group, dotychczasowego właściciela sieci.

Dmitrij Barkov, dyrektor Sportmaster Operations ogłosił, że Grupa Sportmaster zwraca się w kierunku dynamicznego rozwoju międzynarodowego, ekspansji oraz wzmocnienia swojej obecności na rynkach artykułów sportowych w Azji i Europie, dlatego Grupa jest gotowa zainwestować w rozwój sieci Sportmaster w Europie. Przejęcie polskiej sieci sklepów z artykułami sportowymi to nowy krok w rozwoju Grupy – alokacja sieci w Europie Wschodniej, zdobycie nowych doświadczeń w wysoce konkurencyjnym środowisku detalicznym rozwiniętych rynków.

Sportmaster Operations zarządza operacjami na różnych rynkach, w tym w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie, na Białorusi i w Chinach. Grupa planuje również ekspansję na rynki Azji Środkowej oraz Kaukazu Południowego.

- Nadszedł czas na zmiany na polskim rynku artykułów sportowych i turystycznych. Mamy nadzieję, że miłośnicy sportu oraz outdooru w Polsce skorzystają na tej zmianie, docenią nowe podejście do kolekcji i asortymentu, a także będą cieszyć się odnowionymi sklepami. Życzę zespołowi Sportmaster powodzenia w tym przedsięwzięciu - oświadczył prezes GO Sport Group, Philippe Favre.

Sportmaster Singapore sfinansował umowę wprowadzenia Sportmaster na rynek Europy Wschodniej. Transakcja obejmuje przejęcie 34 sklepów GO Sport Polska o łącznej powierzchni sprzedaży 37 tys. m. kw.

Wartość transakcji nie została ujawniona.

Polską firmą pokieruje Janusz Gembarski, planowany rebranding

Plan rozwoju zakłada, że nowo pozyskany polski biznes będzie wspierany metodycznie przez przedstawicieli z Ukrainy i Rosji. Janusz Gembarski został dyrektorem ds. rozwoju biznesu.

Początkowo Sportmaster planuje działać pod obecną marką GO Sport, ale w przyszłości sklepy zostaną poddane rebrandingowi. Grupa zamierza oprzeć się na doświadczeniu, rozległej wiedzy i kompetencjach zespołu GO Sport Polska, zatrzymując zespół. Planowane są zmiany formatu sklepów, aby poprawić widoczność dla klientów pod względem kategorii, sportu i marek. Sklepy będą zaopatrywać wiodące światowe marki sportowe, a także inne popularne marki handlowe, w tym własne marki Sportmaster.

Rozmowy w sprawie przejęcia GO Sport przez firmę Sportmaster były prowadzone od początku sierpnia br.

Sieć sklepów Go Sport jest obecna na polskim rynku od 1999 r. Aktualnie posiada u nas 34 sklepy stacjonarne, głównie w galeriach handlowych w dużych miastach w Polsce. Należy ona do francuskiej grupy Go Sport, która obecnie prowadzi 214 sklepów sportowych we Francji, a 76 poza granicami tego kraju.

Dołącz do dyskusji: Sportmaster Operations nowym właścicielem GO Sport Polska. Polską firmą pokieruje Janusz Gembarski, planowany rebranding

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radek
Dobra wiadomość. Nowy właściciel oznacza nowe możliwości rozwoju
odpowiedź
User
ByłyKlient
Sportmaster to ruska firma. Moja noga więcej tam nie postanie.
odpowiedź