SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spot "Bajka" promuje Rok Niepelnosprawnych

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych, prowadzonej z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, wyemitowany zostanie trzeci spot promujący Europejski Rok Osób Niepełnosprawnych 2003. Spot zatytułowany "Bajka" od dzisiaj będzie można zobaczyć we wszystkich programach Telewizji Polskiej.

Bohaterami historii przedstawionej w spocie są mały chłopiec oraz jego ojciec, którego widzimy jak pomaga dziecku wykąpać się, wytrzeć, a następnie w pokoju czyta mu bajkę na dobranoc. Po chwili jednak orientujemy się, że mężczyzna jest niewidomy i czyta bajkę brajlem.

"Bajka" jest już trzecim z pięciu zaplanowanych na ten rok spotów promujących rok 2003 i hasło "Czy naprawdę jesteśmy inni?". Głównym przesłaniem zainaugurowanej w styczniu kampanii, przygotowanej przez agencję reklamową Leo Burnett Warszawa, jest uświadomienie konieczności integracji dwóch światów - osób sprawnych i niepełnosprawnych poprzez przełamywanie wzajemnych barier oraz zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Aktorzy grający we wszystkich spotach są amatorami, wybranymi podczas castingu w Łodzi.

"Chcieliśmy by filmy reklamowe promujące Europejski Rok Osób Niepełnosprawnych 2003 były jak najbardziej autentyczne, dlatego współpracę zaproponowaliśmy amatorom, osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. W trakcie zdjęć okazało się jednak, że niektórzy z nich z powodzeniem mogliby konkurować z zawodowymi aktorami" - powiedział Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Głównym partnerem mediowym kampanii jest TVP SA, poza tym działania reklamowe wspierane będą przez prasę ogólnopolską (Puls Biznesu, Super Express) i regionalną (Dziennik Wschodni, Express Ilustrowany, Gazeta Pomorska, Głos Szczeciński, Głos Pomorza, Dziennik Bałtycki, Dziennik Polski), radio (Radio Zet, Radio Plus w Opolu, Radio Merkury Poznań), reklamę zewnętrzną i kinową oraz internet. Reklamy promujące rok 2003 pojawią się również w "Terminalu" - magazynie Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, bezpłatnie dystrybuowanym na terenie warszawskiego lotniska.

Za planowanie kampanii odpowiada dom mediowy Starlink. Działania PR koordynuje agencja Rowland Communications.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spot "Bajka" promuje Rok Niepelnosprawnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl