SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Użytkownicy Spotify Premium łatwiej zarekomendują playlisty

Spotify wprowadza nową funkcję “Rozszerz” dla użytkowników Spotify Premium, która ułatwi dodawanie rekomendacji muzycznych do playlist.

Article

Funkcja “Rozszerz” w Spotify Premium stworzona jest dla wszystkich tych, którzy chcieliby skorzystać z pomocy podczas dodawania piosenek do swoich playlist, aby poszerzyć swoje muzyczne horyzonty o nowych artystów lub dobrać utwory, które wpasują się w wybrany nastrój.

Funkcja zapewnia spersonalizowane rekomendacje muzyczne, które ułatwią użytkownikom tworzenie składanek, a jednocześnie pozwala na zarządzanie nimi w prosty sposób.

Jak działa “Rozszerz” w Spotify Premium

Aby włączyć lub wyłączyć funkcję, należy nacisnąć przycisk “Rozszerz” znajdujący się u góry każdej z playlist. Pomiędzy pozycjami z playlisty wyświetlą się nowe, zaproponowane piosenki. Polecony utwór pojawiać się będzie po każdych dwóch piosenkach dodanych przez użytkownika. Maksymalna liczba rekomendacji na jednej playliście to 30.

Aby dodać poleconą piosenkę na stałe do swojej playlisty, należy nacisnąć ikonę “+” znajdującą się obok każdego nowego utworu. Piosenki dodane przez użytkownika nigdy nie znikną, a funkcję “Rozszerz” można w każdej chwili wyłączyć jednym kliknięciem.

W ciągu następnego miesiąca funkcja “Rozszerz” będzie dostępna na systemy iOS i Android dla wszystkich użytkowników Premium w wybranych krajach, także w Polsce.

W drugim kwartale tego roku Spotify zanotował 2,33 mld euro przychodu i 20 mln euro straty netto. Serwis ma obecnie na świecie 365 mln użytkowników, z czego 165 mln posiada subskrypcję premium. Liczba płacących za usługę użytkowników rok do roku wzrosła o 20 proc.

Na koniec 2021 r. grupa odbiorców Spotify może liczyć 400-407 mln internautów, z czego użytkowników premium ma być od 177 do 181 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Użytkownicy Spotify Premium łatwiej zarekomendują playlisty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl