SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Spotify składa dokumenty poprzedzające wejście na Wall Street

Serwis Spotify złożył w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (SEC) prospekt poprzedzający wejście spółki na giełdę w Nowym Jorku.. W założeniach debiut Spotify na parkiecie jest planowany w pierwszym kwartale 2018 roku i ma się odbyć w formie listingu z pominięciem oferty publicznej (IPO).

Article

Nieoficjalne informacje na temat coraz bardziej realnych planów Spotify związanych z nowojorską giełdą podał serwis Axios opierając się na kilku własnych źródłach.

Zgodnie z nimi pod koniec grudnia ub.r. Spotify złożył w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (SEC) dokumenty dotyczące wejścia na parkiet NYSE, do którego miałoby dojść w I kwartale br.

Już wcześniej, w połowie ub.r. pojawiły się informacje o tym że spółka skierowała do SEC wniosek o wejście na giełdę w drodze tzw. listingu i bez ogłaszania oferty publicznej. Taka metoda została pozytywnie oceniona przez ekspertów, z którymi rozmawiał serwis Wirtualnemedia.pl.

Spotify nie skomentowało medialnych doniesień i nie potwierdziło złożenia w SEC dokumentów giełdowych.  W połowie ub.r. serwis miał 140 mln użytkowników, z czego 60 mln stanowili płatni subskrybenci marcu. Jednak na jego giełdowym debiucie może zaciążyć pozew, który przeciwko Spotify złożyła wytwórnia Wixen Music Publishing oskarżając serwis o łamanie praw autorskich i domagając się 1,6 mld dol. odszkodowania.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spotify składa dokumenty poprzedzające wejście na Wall Street

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing