SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spotify wprowadza funkcję wyświetlania tekstów utworów na rynek globalny

Spotify we współpracy z Musixmatch wprowadza wyświetlanie tekstów utworów w aplikacji. Wcześniej funkcja była dostępna wyłącznie w wybranych krajach, od dziś będzie dostępna globalnie.

Fot. PixabayArticle

Po wielu latach oczekiwania Spotify wprowadza funkcję, na którą czekało wielu melomanów. Od dziś na platformie streamingowej pojawią się teksty popularnych utworów. Wcześniej funkcja była dostępna wyłącznie w wybranych krajach, jednakże firma w końcu wprowadza tę usługę na rynek globalny.

Teksty piosenek dostarczane są przez włoską firmę Musicmatch. Według informacji udzielonych przez platformę muzyczną, użytkownicy otrzymają dostęp do tekstów ponad 8 milionów utworów. Ponadto osoby korzystające z aplikacji nie muszą pobierać dodatkowego oprogramowania, wszak nowa funkcja zostanie zaimplementowana do Spotify. Warto również dodać, że oprócz wyświetlania tekstów, aplikacja umożliwi udostępnianie ich na platformach społecznościowych.

Wraz z wdrożeniem nowego dodatku do aplikacji, funkcja wyświetlania tekstów piosenek będzie dostępna dla urządzeń operujących na systemach iOS i Android. Dodatkowo będzie ona kompatybilna z aplikacją na komputerach, telewizorach Smart TV oraz konsolach do gier. Co istotne, wyświetlanie tekstów utworów będzie dostępne zarówno dla osób opłacających subskrypcję Spotify jak i tych, którzy korzystają wyłącznie z darmowej wersji aplikacji.

Na blogu deweloperskim Spotify pojawiła się instrukcja obsługi nowej funkcji.

Aplikacja mobilna:

  1. Uruchom aplikację Spotify,
  2. Odtwórz piosenkę i uruchom widok “Aktualnie odtwarzane”,
  3. Przesuń dolny pasek górę,
  4. W dolnej części ekranu pojawi się tekst utworu odtwarzany w czasie rzeczywistym,
  5. Aby udostępnić utwór z tekstem, stuknij przycisk “Udostępnij” w dolnej części ekranu, a następnie wybierz teksty, który chcesz udostępnić oraz miejsce docelowe (np. Facebook).

Aplikacja przeznaczona dla komputerów:

  1. Uruchom aplikację Spotify,
  2. Kliknij ikonkę mikrofonu na pasku “Aktualnie odtwarzane”, podczas odtwarzania piosenki.

Aplikacja dla Smart TV:

  1. Uruchom aplikację Spotify,
  2. Uruchom widok “Aktualnie odtwarzane” podczas odtwarzania piosenki,
  3. Wciśnij przycisk “Teksty” w prawym dolnym rogu ekranu.

Nowa funkcja “Tekstów” jest przykładem dwóch, bardzo istotnych dla nas kwestii: tworzenia możliwie najlepszych wrażeń dźwięku oraz słuchania opinii naszych użytkowników - czytamy na blogu Spotify.

Spotify przejmuje Findaway, lidera rynku audiobooków

Jak informują obie spółki, działając wspólnie, Spotify i Findaway przyspieszą proces wejścia Spotify na dynamicznie rozwijający się rynek audiobooków, co pozwoli na sprawniejsze wprowadzanie innowacji i zapewni dostęp do audiobooków setkom milionów obecnych użytkowników platformy.

Dołącz do dyskusji: Spotify wprowadza funkcję wyświetlania tekstów utworów na rynek globalny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl