SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spotify z rosnącymi przychodami i malejącą stratą. Serwis ma 286 mln użytkowników

W pierwszym kwartale 2020 roku serwis Spotify zanotował wzrost przychodów o 22 procent. Spółka wykazała kwartalną stratę na poziomie 17 mln euro, zaś liczba miesięcznych użytkowników platformy zwiększyła się o 31 procent do 286 milionów.

Spotify zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie w kwietniu 2018 r. Spółka wybrała metodę tzw. direct listingu, czyli skierowania do obrotu niemal wszystkich wyemitowanych akcji z pominięciem tradycyjnej oferty publicznej (IPO).

Przychody w górę, maleje strata

Teraz firma Spotify opublikowała wyniki biznesowe za I kwartał 2020 r. W raportowanym okresie spółka zanotowała przychody w wysokości 1,848 mld euro, co oznacza wzrost rok do roku o 22 proc.

Kwartalna strata operacyjna firmy została ograniczona do 17 mln euro, co jest obiecującym rezultatem biorąc pod uwagę, że rok wcześniej była to kwota 47 mln, a na koniec IV kwartału ub.r. - 77 mln euro.

Spotify zaznacza w komunikacie, że choć na początku pandemii koronawirusa pojawiły się obawy co do dalszego funkcjonowania serwisu, to ostatecznie okazały się one nieuzasadnione, a użytkownicy platformy w czasach domowej izolacji chętnie sięgają po muzykę czy podcasty oferowane przez Spotify.

286 mln użytkowników

W I kwartale 2020 r. łączna liczba miesięcznych użytkowników Spotify na świecie osiągnęła poziom 286 mln, co oznacza wzrost w skali roku o 31 proc. W tej liczbie 130 mln to subskrybenci płatnej wersji premium, a ich grupa wzrosła rok do roku o 31 proc.

W ujęciu geograficznym 35 proc. wszystkich użytkowników Spotify to mieszkańcy Europy, na 2. miejscu jest Ameryka Północna (26 proc.), a na 3. pozycji – Ameryka Łacińska (22 proc.).

Podobnie wyglądają relacje w wypadku użytkowników płacących w Spotify abonament. Europejczycy to 39 proc. tej grupy, 29 proc. stanowią mieszkańcy Ameryki Północnej, a 21 proc. - Ameryki Łacińskiej.

Spotify przewiduje, że w II kwartale br. liczba użytkowników serwisu może sięgnąć globalnie 299 mln, zaś grupa subskrybentów płatnej wersji – 138 mln. W prognozowanym okresie przychody spółki mogą osiągnąć poziom 1,95 mld euro, zaś strata operacyjna zamknąć się w przedziale 45 – 95 mln euro.

Z kolei do końca 2020 r. Spotify zamierza przyciągnąć do swojej oferty od 328 do 348 mln użytkowników, zaś przychody mają osiągnąć poziom od 7,65 do 8,05 mld euro przy stracie w wysokości 150 – 250 mln euro.

Dołącz do dyskusji: Spotify z rosnącymi przychodami i malejącą stratą. Serwis ma 286 mln użytkowników

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ew
Co niektorzy moga sobie rozwazac strategie ulepszenia biznesu na Interii. Jednak bez wkalkulowania De ricka w to wszystko plan sie nie uda. Najpierw musi byc porozumienie jak udobruchac mnie i dopiero myslec co dalej.
odpowiedź
User
WE
Co niektorzy moga sobie rozwazac strategie ulepszenia biznesu na Interii. Jednak bez wkalkulowania De ricka w to wszystko plan sie nie uda. Najpierw musi byc porozumienie jak udobruchac mnie i dopiero myslec co dalej. Na celowniku jest Interia i WP, ale widocznosc
odpowiedź
User
Lo
Co niektorzy moga sobie rozwazac strategie ulepszenia biznesu na Interii. Jednak bez wkalkulowania De ricka w to wszystko plan sie nie uda. Najpierw musi byc porozumienie jak udobruchac mnie i dopiero myslec co dalej. Na celowniku jest Interia i WP, ale widocznosc reklam display dzieki mnie ciagle w kraju spada. To musi rozlac sie z czasem na caly krajowy
odpowiedź