SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Spotify z 300 - 400 milionami euro rocznej straty i 50-procentowym wzrostem przychodów

Serwis Spotify ujawnił, że w 2016 roku zanotował stratę operacyjną, która zamknie się kwotą pomiędzy 300 a 400 milionów euro. W tym samym czasie przychody firmy wzrosły o 50 procent. Nieoficjalnie Spotify planuje wejście na Wall Street na przełomie roku.

 

Article

Dane dotyczące najnowszych wyników finansowych Spotify podał serwis Information, mają one pochodzić za spotkania zorganizowanego przez serwis dla inwestorów.

Spotify podał swoim partnerom niewiele wskaźników, jednak mogą one rzucać pewne światło na kondycję finansową najpopularniejszej muzycznej platformy streamingowej w globalnej sieci.

Po stronie zysków sytuacja Spotify wydaje się pogarszać z roku na rok. W ub.r. serwis zanotował stratę operacyjną, której wysokość ma wynosić pomiędzy 300 a 400 mln euro. To gorszy wynik w porównaniu z rokiem 2015, gdy strata serwisu osiągnęła poziom 184 mln euro.

Lepsze rezultaty Spotify osiągnęło po stronie przychodów. W ub.r. wyniosły one 2,9 mld euro, co oznacza wzrost o 50 proc. w zestawieniu z rokiem poprzednim.

Obecna rynkowa wycena Spotify wynosi ponad 13 mld dol. Według nieoficjalnych informacji spółka zamierza zadebiutować na amerykańskiej giełdzie w ostatnim kwartale 2017 lub na początku 2018 roku.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spotify z 300 - 400 milionami euro rocznej straty i 50-procentowym wzrostem przychodów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry