SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowa oglądalność „Sprawiedliwych” w Czwórce, lepsza tylko Dwójka. Wiosną kolejna edycja

Piąty sezon serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” oglądało średnio 1,87 mln osób. Względem trzeciej edycji, emitowanej jesienią ub.r., produkcja zyskała widzów notując najlepszy wynik w historii. Czwórka w czasie jej emisji wygrała walkę o widza m.in. z Polsatem, TVP1 i TVN, a wpływy z reklam wyniosły 28,52 mln zł. Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że szósty sezon cyklu stacja pokaże wiosną 2019 roku.

fot. ATM Grupa Article

Telewizyjna Czwórka trzecią edycję hitowej produkcji „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” pokazywała od poniedziałku do czwartku o godz. 20.00, w okresie od 3 września do 29 listopada 2018 roku. Średnia widownia właśnie zakończonej serii wyniosła 1,87 mln osób. Przełożyło się to na 12,17 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 10,62 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 11,70 proc. w grupie 16-59  - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Dla porównania, średnia widownia całego trzeciego sezonu produkcji, emitowanego jesienią ub.r., wyniosła 1,86 mln osób, co dało mu 12 proc. udziału w 4+ i 11,62 proc. w 16-49. Tym samym serial zyskał 10 tys. widzów. Jednocześnie jest to najchętniej oglądany sezon w historii produkcji (pod względem wyników w 4+).

Najwięcej widzów zgromadził odcinek serii, pokazany 19 listopada br. Oglądało go 2,25 mln osób.

Czwórka w paśmie nadawania całej edycji serialu zajęła drugie miejsce w rynku telewizyjnym wśród wszystkich stacji w Polsce. Liderem tego pasma była TVP2 z 15,60 proc. udziału, a gorzej od Czwórki z głównych stacji wypadły TVN (12,14 proc. udziału), TVP1 (9,09 proc.) i Polsat (7,89 proc.).

Warte odnotowania są tutaj udziały dwóch największych konkurentów Czwórki - wynik TV Puls wyniósł 3,12 proc., a TVN7 - 2,43 proc.

Wśród widzów w grupie komercyjnej TV4 była czwarta.

Produkcja miała wyższe wyniki, niż średnia oglądalność TV4. Na przykład w ub.r. średni udział TV4 wśród wszystkich widzów wyniósł 4,08 proc. (4,07 proc. w grupie komercyjnej).

Wpływy reklamowe wokół emisji premierowych odcinków piątego sezonu wyniosły 28,52 mln zł. Dla porównania trzeci sezon zarobił z reklam 32,26 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że szósty sezon cyklu stacja pokaże wiosną 2019 roku.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” to opowieść o grupie policjantów z wrocławskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zajmują się rozwiązywaniem najcięższych przestępstw. Produkcją serialu zajmuje się ATM Grupa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowa oglądalność „Sprawiedliwych” w Czwórce, lepsza tylko Dwójka. Wiosną kolejna edycja

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tomi
Wynik lepszy niż np. Pod powierzchnią. Wow!
30 11
odpowiedź
User
Jan
na bezrybiu i rak rybą... wow
11 16
odpowiedź
User
Andrzej
I weź tu człowieku inwestuj w jakość, jak widzowie wybierają takie badziewie.
26 16
odpowiedź
User
xyz
Serial strawny, całkiem fajny jak na polskie warunki. Niepotrzebne tylko te paradokumentalne wstawki, typu setki do kamery itp.
19 11
odpowiedź
User
Polak
Ten serial powinien byc u polsatu;)
12 15
odpowiedź