SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sprostowanie od Telewizji Republika: list od części pracowników nie był tak ostry

Publikujemy sprostowanie przesłane przez Telewizję Republika dotyczące artykułu „Pracownicy Telewizji Republika skarżą się na obniżki wynagrodzeń. ‘Stacja dryfuje bez wizji programowej’”. Tytuł „Sprostowanie od Telewizji Republika: list od części pracowników nie był tak ostry” pochodzi od redakcji.

Article

Całkowicie nieprawdziwa jest informacja opublikowana w materiale prasowym zatytułowanym: „Pracownicy Telewizji Republika skarżą się na obniżki wynagrodzeń. „Stacja dryfuje bez wizji programowej” opublikowanym w dniu 24 kwietnia 2015 r. na stronie internetowej: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pracownicy-telewizji-skarza-sie-na-obnizki-wynagrodzen-stacja-dryfuje-bez-wizjiprogramowej, iż Pan Radosław Dobrzyński potwierdził portalowi Wirtualnemedia.pl, że kierownictwo stacji otrzymało list o treści opublikowanej w ww. materiale prasowym. List o ww. treści nigdy nic dotarł do władz spółki.

W szczególności w liście otrzymanym przez władze spółki nie znajdują się następujące stwierdzenia:
„Stacja dryfuje bez wizji programowej”,
„Dokąd zmierza Telewizja Republika? Odpowiedzcie, przedstawicie wizję - ale nie wyssaną z palca i nierealną - ale konkretną, na najbliższe tygodnie i miesiące. Albo zróbcie to, co zrobiliby odpowiedzialni menadżerowie - uznajcie, że nie podołaliście zadaniu i po prostu odejdźcie”.
„Stacja dryfuje. Ludzie, którzy codziennie ofiarnie pracują, poświęcając swój czas i zdolności, w dla pewnego CELU, wierząc w projekt Telewizji Republika poczuli, jakby napluto im w twarz. Po prostu” (pisownia oryginalna - adw. M.Z.)

Nieścisła jest informacja, iż pracownicy spółki Telewizja Republika wystosowali do kierownictwa Ust otwarty. W rzeczywistości, nie jest to „list otwarty” a pracownicy kierują do władz spółki szereg pytań związanych z sytuacją stacji. Ponadto, pod ww. pytaniami podpisała się jedynie część pracowników spółki.

Telewizja Republika S.A.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej