SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sprzedajemy.pl ze wzrostem wpływów o 47 proc., inwestuje w mobile

W ub.r. wydawca serwisu ogłoszeniowego Sprzedajemy.pl zanotował wzrost wpływów sprzedażowych o 46,6 proc. do 3,17 mln zł oraz 222,9 tys. zł zysku netto (wobec 1,19 mln zł zysku w 2016 roku). Firma spodziewa się w br. ok. 4,5 mln zł przychodów.

fot. Shutterstock.com Article

Przychody sprzedażowe Sprzedajemy.pl zwiększyły się w skali roku z 2,16 do 3,17 mln zł. W serwisie można za darmo oferować różne produkty - nie są pobierane ani opłaty za wystawienie oferty ani prowizja ze sprzedaży. Transakcje są finalizowane zazwyczaj poprzez kontakt osobisty, a na stronie sprzedawane głównie produkty używane.

Na czym więc zarabia Sprzedajemy.pl? W sprawozdaniu do KRS wydawca serwisy wyliczył, że w ub.r. rozwijał sprzedaż contentu premium, reklam oraz wprowadził nowe usługi płatne zwiększające skuteczność ogłoszeń.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. Sprzedajemy.pl odwiedziło 4,94 mln internautów, którzy wykonali 55,49 mln odsłon, a każdy korzystała ze strony średnio przez 9 minut i 32 sekundy.

Sprzedajemy.pl stawia na mobile, jest zależne od OLX.pl i Google

W br. Sprzedajemy.pl inwestuje w technologie mobilne, zamierza też poprawić jakość wyszukiwania i filtrowania ofert. - W planach zarządu istotne miejsce zajmują również działania mające na celu zwiększenie strumienia przychodów dzięki poszerzaniu oferty dodatkowych usług płatnych. Szczególne znaczenie ma tu rozbudowa oferty dla małych i średnich firm, których liczba dynamicznie rośnie - opisano w sprawozdaniu.

Spółka spodziewa się, że w br. ok. osiągnie 4,5 mln zł przychodów i wzrost zysku netto.

Dla Sprzedajemy.pl ważne są działania dwóch innych serwisów: OLX.pl i wyszukiwarki Google. Firma w sprawozdaniu przyznaje, że Grupa OLX z dużym zapleczem kadrowym i finansowym zajmuje dominującą pozycję w branży serwisów ogłoszeniowych. - Zmiany algorytmów jej wyszukiwania lub inne działania firmy Google mogą skutkować zmianami i fluktuacjami w ruchu internetowym uzyskiwanym z tejże wyszukiwarki - dodało kierownictwo Sprzedajemy.pl.

Koszty operacyjne firmy zwiększyły się z 2,14 mln zł w 2016 roku do 2,97 mln zł w ub.r. Najmocniej poszły w górę wydatki na usługi obce - z 815,9 tys. zł do 1,39 mln zł. Natomiast nakłady na wynagrodzenia wzrosły z 524,9 do 621,9 tys. zł. W ub.r. średnie zatrudnienie w firmie wynosiło 4,96 etatu, wobec 3,92 rok wcześniej.

Spóła osiągnęła w ub.r. 204,7 tys. zł zysku ze sprzedaży, wobec 27,8 tys. zł rok wcześniej. Jednak w 2016 roku zanotowała też 1,14 mln zł wpływów finansowych, dzięki czemu jej zysk netto wyniósł 1,19 mln zł. W ub.r. miała natomiast 222,9 tys. zł zysku netto.

W kwietniu ub.r. firma zaciągnęła 200 tys. zł pożyczki z oprocentowaniem w wysokości 5 proc. Początkowo miała zostać spłacona po roku, ale wiosną br. przedłużono jej spłatę o rok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sprzedajemy.pl ze wzrostem wpływów o 47 proc., inwestuje w mobile

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl