SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wszystkie dzienniki regionalne i lokalne ze spadkami w maju, „Gazeta Olsztyńska / Dziennik Elbląski” najbardziej w dół

W maju br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród codziennych gazet regionalnych i lokalnych była „Gazeta Pomorska”. Wszystkie tytuły odnotowały spadki sprzedaży, a najwięcej straciły dzienniki „Gazeta Olsztyńska / Dziennik Elbląski” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Średnia sprzedaż ogółem „Gazety Pomorskiej” (Polska Press Grupa) w maju 2020 roku wyniosła 21 641 egz., czyli o 18,57 proc. mniej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt ZKDP”, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugą lokatę zajął „Dziennik Zachodni” (Polska Press Grupa), którego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie zmniejszył się o 30,42 proc. do 15 333 egz.

Podium uzupełnia „Głos Wielkopolski” (Polska Press Grupa). Średnia sprzedaż ogółem tytułu w maju 2020 roku wyniosła 14 219 egz., po spadku o 24,74 proc.

17. lokatę zajęły dzienniki „Gazeta Olsztyńska / Dziennik Elbląski” (Grupa WM), których średni wynik zmniejszył się najbardziej w zestawieniu - o 37,05 proc. do 4 938 egz. Tytuł spadł z miejsca 15.

W maju br. w porównaniu do kwietnia br. największym wzrostem - o 2,67 proc. - pochwalić się mogła „Gazeta Lubuska” (Polska Press Grupa).

Z kolei najwięcej straciły „Gazeta Olsztyńska / Dziennik Elbląski” - było to 9,81 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: Wszystkie dzienniki regionalne i lokalne ze spadkami w maju, „Gazeta Olsztyńska / Dziennik Elbląski” najbardziej w dół

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Genia
Jest dobrze, a może być jeszcze lepiej
odpowiedź
User
legendarnynerd
Niemieckie brukowce, które mają za zadanie ogłupiać Polaków w potężnej defensywie. Wkrótce zwolnienia.
odpowiedź
User
romek
Dlaczego w wykazie nie ma Super Nowości?
odpowiedź