SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Glamour” i „Zwierciadło” ze wzrostem sprzedaży w kwietniu

W kwietniu br. na pozycji lidera sprzedaży ogółem wśród miesięczników luksusowych i shoppingowych znalazł się „Twój Styl”. Wzrostami sprzedaży pochwalić się mogły dwa tytuły: „Glamour” i „Zwierciadło”. Z kolei najwięcej stracił „Joy” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

Sprzedaż ogółem miesięcznika „Twój Styl” (Wydawnictwo Bauer) w kwietniu 2019 roku wyniosła 195 860 egz. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. W porównaniu do kwietnia 2018 roku tytuł kierowany przez Jacka Szmidta zanotował spadek o 4,73 proc.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą pozycję zajął magazyn „Zwierciadło” (Wydawnictwo Zwierciadło). Jego sprzedaż ogółem w kwietniu br. uplasowała się na poziomie 80 197 egz., po wzroście o 13,69 proc.

Oczko niżej uplasowało się „Avanti” (Agora). Sprzedaż ogółem tego pisma w analizowanym miesiącu spadła o 0,45 proc. do 60 038 egz.

Największy wzrost, wynoszący 51,01 proc., zanotował „Glamour” (Grupa Burda). Średni wynik tego tytułu wyniósł 33 036 egz. W zestawieniu magazyn ten był 7. (po awansie z 11. pozycji).

Z kolei najwięcej - 47,13 proc. - stracił „Joy” (Marquard Media Polska), którego wynik wyniósł 20 020 egz. W zestawieniu spadł on z lokaty 8. na 12.

W kwietniu br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca największym wzrostem sprzedaży ogółem (o 67,82 proc.) pochwalić się mógł „Twój Styl”.

Największy spadek w tym ujęciu odnotowało „Avanti” - było to 49,02 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Glamour” i „Zwierciadło” ze wzrostem sprzedaży w kwietniu

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Houk
Brawo Harpers! Jak to się stało, że zmarnowano taki tytuł! Wiadomo, ciąg pomyłek, niewłaściwa naczelna od początku, ale dlaczego nikt nie potrafił przerwać tej złej passy i postawić tęgi tytułu na nogi. Szkoda, bo w tej chwili trzeba by tam wpompować sporo kasy, której jak wiadomo nie ma.
odpowiedź
User
Ela
Druk ma się coraz gorzej, jednak nie spodziewałam się, że tak mocny tytuł jak Pani poszybuje tak bardzo w dół. Choć patrząc na pismo trudno się dziwić.
odpowiedź
User
Hanna
Marquard pod przywództwwm nowego prezesa bez pojęcia ale z wizją oderwaną od rzeczywistości skutecznie dobija Cosmo, Joya i Harpersa. Szkoda brandów.
odpowiedź