SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Kobieta i Życie” najchętniej kupowanym miesięcznikiem poradnikowym. Duży wzrost „Claudii”

W maju br. pozycję lidera sprzedaży ogółem wśród miesięczników poradnikowych zajęła „Kobieta i Życie”. Prawie wszystkie tytuły zanotowały spadki sprzedaży, a najwięcej straciły „Dobre Rady”. Zyskała tylko „Claudia” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, sprzedaż ogółem „Kobiety i Życia” (Wydawnictwo Bauer) w maju 2018 roku wyniosła 274 311 egz. Względem maja 2017 roku zmniejszyła się ona o 20,81 proc.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugi był „Świat Kobiety” (Wydawnictwo Bauer), który awansował z miejsca trzeciego. Wynik tego tytułu uplasował się na poziomie 192 389 egz., po spadku o 23,24 proc.

Na trzecią lokatę spadły z kolei „Dobre Rady” (Grupa Burda), których wynik sprzedażowy zmniejszył się o 32,72 proc. do 186 479 egz.

Oczko niżej (po awansie z piątej pozycji) uplasowała się „Claudia” (Grupa Burda). Średnia sprzedaż ogółem tego miesięcznika poszła do góry o 34,66 proc. do 176 761 egz. Jednocześnie był to jedyny wzrost w zestawieniu.

Względem poprzedniego miesiąca największym wzrostem sprzedaży ogółem też pochwalić się mogła „Claudia” - było to 63,64 proc.

Największy spadek, wynoszący 22,56 proc., odnotował tutaj „Świat Kobiety”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Kobieta i Życie” najchętniej kupowanym miesięcznikiem poradnikowym. Duży wzrost „Claudii”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl