SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Świat LEGO. Lego Ninjago. Masters of Spinjitzu” liderem w maju. „Tomek i Przyjaciele” najbardziej w dół

W maju br. pozycję lidera sprzedaży ogółem wśród pism dla dzieci zajął miesięcznik „Świat LEGO. Lego Ninjago. Masters of Spinjitzu”, który pochwalić się mógł największym wzrostem w zestawieniu. Z kolei najbardziej stracił „Tomek i Przyjaciele” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Z danych Związku Kontroli i Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że sprzedaż ogółem miesięcznika „Świat LEGO. Lego Ninjago. Masters of Spinjitzu” (Blue Ocean Entertainment) w maju 2019 roku wyniosła 48 330 egz. W porównaniu do analogicznego okresu ub.r. tytuł zanotował największy wzrost w zestawieniu - wynoszący 33,54 proc. (wówczas tytuł ten wydawany był jeszcze przez Media Service Zawada - nazywał się on wtedy „Lego Ninjago”).

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugie miejsce zajął magazyn „Zabawy i Marzenia z Barbie” (Egmont Polska) ze średnim wynikiem na poziomie 29 934 egz. W porównaniu do maja 2018 roku pismo to zanotowało spadek wynoszący 16,09 proc.

Podium uzupełnia magazyn „Księżniczka” (Egmont Polska) z wynikiem na poziomie 27 591 egz., wyższym o 5,39 proc. niż rok wcześniej. W maju ub.r. tytuł ten był szósty.

Z kolei największy spadek, wynoszący 23,98 proc. do 14 900 egz., odnotował  „Tomek i Przyjaciele” (również Egmont Polska). W zestawieniu tytuł ten spadł z miejsca 7. na 12.

W maju 2019 roku w porównaniu do kwietnia 2019 roku największym wzrostem sprzedaży ogółem (o 14,79 proc.) pochwalić się mógł tytuł „Świnka Peppa Magazyn” (Media Service Zawada).

Najwięcej w tym ujęciu też straciły „Zabawy i Marzenia z Barbie” - było to 30,26 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Świat LEGO. Lego Ninjago. Masters of Spinjitzu” liderem w maju. „Tomek i Przyjaciele” najbardziej w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl