SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Motor” i „Auto-Moto” liderami wśród pism motoryzacyjnych, tylko „Classic Auto” na plusie

W rankingu sprzedaży ogółem wśród tygodników motoryzacyjnych w maju br. pierwszy był „Motor”. Z kolei w zestawieniu miesięczników pozycję lidera zajął magazyn „Auto-Moto” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Liderem sprzedaży wśród tygodników motoryzacyjnych w maju 2018 roku pozostał tygodnik „Motor” (Wydawnictwo Bauer). Jego średnia sprzedaż ogółem względem analogicznego miesiąca 2017 roku zwiększyła się o 6,06 proc. i wyniosła 98 597 egz. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugi w kolejności tygodnik, czyli „Auto Świat” (Ringier Axel Springer Polska), zanotował spadek wynoszący 11,75 proc., a jego średni wynik uplasował się na poziomie 48 226 egz.

Wśród miesięczników na pierwszym miejscu znalazł się magazyn „Auto-Moto” (Wydawnictwo Bauer). Jego wynik sprzedażowy w maju br. wyniósł 34 159 egz. Zmniejszył się o 30,12 proc. - najbardziej w zestawieniu wśród wszystkich pism.

Wiceliderem był „Auto Świat Poradnik” (Ringier Axel Springer Polska) ze sprzedażą w analizowanym okresie na poziomie 30 871 egz., po spadku o 3,66 proc.

Podium uzupełnia „Classic Auto” (Stratos Concept), które awansowało z miejsca czwartego. Sprzedaż ogółem tego magazynu wyniosła 6 619 egz., po wzroście o 9,77 proc. - jedynym w zestawieniu wśród wszystkich tytułów.

W maju br. w porównaniu do kwietnia br. sprzedaż ogółem tygodnika „Motor” zmniejszyła się o 0,01 proc., a wynik „Auto Świata” poszedł w dół o 11,92 proc.

Wśród miesięczników najwięcej zyskał magazyn „Classic Auto” - było to 11,06 proc. Z kolei największy spadek, wynoszący 22,95 proc., też miało tutaj „Auto-Moto”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Motor” i „Auto-Moto” liderami wśród pism motoryzacyjnych, tylko „Classic Auto” na plusie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Red
Bauer zamknie nierentowne Auto moto? Nieoczekiwanie duży spadek
11 8
odpowiedź
User
obserwator
A kto dobiera ilustracje do artykułu? Okładki z ub. roku. Może warto by je aktualizować. Jak oceniacie kwiecień, to w kwietniu każdy z tytułów miał nowa okładkę. Wstyd Autorze - nie wystarczy kopiuj-wklej.
11 8
odpowiedź
User
jb
Bauer zamknie nierentowne Auto moto? Nieoczekiwanie duży spadek

Auto Moto od dawna jest słabym czasopismem, ot taki droższy Motor. Ciekawe natomiast jak sprzedaje się dwumiesięcznik (?) CAR Polska, czyta się go całkiem przyjemnie (w 90% to tłumaczenia z oryginalnego brytyjskiego wydania).
8 8
odpowiedź