SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„National Geographic Polska” liderem sprzedaży w 2017 roku, tylko „NG Traveler” na plusie

Liderem sprzedaży ogółem w segmencie miesięczników podróżniczych w ub.r. był „National Geographic Polska”. Jedynym wzrostem pochwalić się mógł „NG Traveler”, a najwięcej straciły „Podróże” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, średnia sprzedaż ogółem miesięcznika „National Geographic Polska” (Grupa Burda) w 2017 roku wyniosła 29 348 egz. Była ona o 2,86 proc. niższa, niż rok wcześniej.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Na drugim miejscu znalazł się także wydawany przez Burdę „NG Traveler”. Sprzedał się on średnio w liczbie 21 469 egz., po wzroście o 4,61 proc. - jedynym w zestawieniu.

Trzecią pozycję zajął miesięcznik „Podróże” (ZPR Media). Jego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie czasu zmniejszył się o 8,90 proc. i uplasował się na poziomie 9 069 egz. Jednocześnie był to największy spadek w zestawieniu.

W grudniu 2017 roku sprzedaż ogółem lidera, czyli „National Geographic Polska”, wyniosła 28 746 egz., po wzroście względem grudnia 2016 roku o 0,02 proc. - jedynym w zestawieniu.

Podium uzupełniają: „NG Traveler” (17 293 egz.; spadek o 15,36 proc.) i „Podróże” (6 801 egz.; w dół o 31,80 proc. - najbardziej w zestawieniu).

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „National Geographic Polska” liderem sprzedaży w 2017 roku, tylko „NG Traveler” na plusie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hmm
ciągły spadek NG. tak to jest, kiedy naczelną zostaje fotoedytorka...
12 8
odpowiedź
User
a
ciągły spadek NG. tak to jest, kiedy naczelną zostaje fotoedytorka...i spośród wielu edycji wybiera i publikuje się najsłabsze dostępne materiały.
11 8
odpowiedź
User
eh...
ciągły spadek NG. tak to jest, kiedy naczelną zostaje fotoedytorka...... albo celebrytka. Jak porównam sobie pierwsze numery z tymi obecnymi to płakać się chce. Tylko w początkowym okresie naczelnymi byli konkretni...faceci. a nie rozmemłane feminazistki...
12 11
odpowiedź
User
eh
ciągły spadek NG. tak to jest, kiedy naczelną zostaje fotoedytorka...... albo celebrytka. Jak porównam sobie pierwsze numery z tymi obecnymi to płakać się chce. Tylko w początkowym okresie naczelnymi byli konkretni...faceci. a nie rozmemłane feminazistki...o martynka się pojawiła....
8 8
odpowiedź