SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Świat Wiedzy” liderem wśród pism popularnonaukowych, a „W Sieci Historii” - historycznych

W listopadzie ub.r. liderem sprzedaży ogółem w segmencie miesięczników popularnonaukowych był „Świat Wiedzy”. Z kolei wśród tytułów historycznych pierwsze miejsce zajął magazyn „W Sieci Historii” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Sprzedaż ogółem popularnonaukowego miesięcznika „Świat Wiedzy” (Wydawnictwo Bauer) w listopadzie 2018 roku wyniosła 71 115 egz. W porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku była ona niższa o 14,83 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą pozycję zajął wydawany przez Grupę Burda miesięcznik „Focus”. Jego wynik sprzedażowy zmniejszył się o 27,13 proc. do 30 291 egz.

Wśród miesięczników o tematyce historycznej w analizowanym okresie pozycję lidera zajął magazyn „W Sieci Historii” (Fratria). Jego sprzedaż ogółem w listopadzie ub.r. wyniosła 12 983 egz., po spadku o 15,69 proc.

Drugą pozycję zajął magazyn „Uważam Rze Historia” (Gremi Media), którego wynik sprzedażowy wyniósł 8 482 egz., po spadku o 28,49 proc. - największy w zestawieniu.

W listopadzie ub.r. w porównaniu do października ub.r. największy wzrost wśród miesięczników popularnonaukowych i historycznych zanotowało „W Sieci Historii” - było to 21,16 proc.

Z kolei największy spadek, wynoszący 6,67 proc., odnotował tutaj „Focus”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Świat Wiedzy” liderem wśród pism popularnonaukowych, a „W Sieci Historii” - historycznych

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dori
A gdzie Newsweek Historia?
odpowiedź
User
czytelnik
// „Świat Wiedzy” liderem wśród pism popularnonaukowych //

Po tytule spodziewałem się listy sprzedaży czasopism popularnonaukowych, a nie wybranych. Jakie są wyniki WIEDZY I ŻYCIA lub SCIENTIFIC AMERICAN ŚWIAT NAUKI? To akurat mnie bardziej interesuje niż czasopisma histyczne.
odpowiedź
User
fillozoph
Słabsi nie podają swoich danych do ZKDP, więc nie wiadomo jak się sprzedają. Po prostu słabiej.
odpowiedź