SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Polska” z największym spadkiem w tym roku. „Gość Niedzielny” najchętniej kupowany

W pierwszych trzech kwartałach 2019 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii był „Gość Niedzielny”. Wszystkie tytuły odnotowały spadki sprzedaży, a na czele pod tym względem znalazła się „Gazeta Polska” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Gościa Niedzielnego” (Instytut Gość Media) w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku wyniosła 108 092 egz. Było to o 2,58 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Druga była „Polityka” (Polityka). Jej wynik sprzedażowy zmniejszył się o 3,09 proc. do 94 546 egz.

Podium uzupełnia „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Jego średnia sprzedaż ogółem w badanym okresie wyniosła 73 481 egz., po spadku o 14,88 proc.

Tuż za podium znalazł się tygodnik „Sieci” (Fratria). Jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 39 228 egz., po spadku o 13,18 proc.

Czołową piątkę zamyka konkurencyjny tygodnik „Do Rzeczy” (Orle Pióro), którego średni wynik poszedł w dół o 10,26 proc. do 31 418 egz.

Z kolei największy w zestawieniu spadek zanotowała „Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie), której wynik zmniejszył się o 17,99 proc. do 22 141 egz. Dziennik ten zajął siódme miejsce.

We wrześniu 2019 roku średnia sprzedaż ogółem lidera, czyli „Gościa Niedzielnego”, wyniosła 102 685 egz., po spadku o 4,47 proc. Na drugiej pozycji znalazła się „Polityka” (93 111 egz., w dół o 1,68 proc.), a na trzeciej - „Newsweek Polska” (69 427 egz., - 17,27 proc.).

Również i w tym ujęciu najwięcej straciła „Gazeta Polska” - było to 21,63 proc. do 20 817 egz.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska” z największym spadkiem w tym roku. „Gość Niedzielny” najchętniej kupowany

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karin
Newsweek szybko się zwija zupełnie jak Przegląd Sportowy i pewnie redakcję i naczelnego czeka ten sam los...
odpowiedź
User
kaktus
Ciekawe jacy ludzie kupują pisemka religijne. Na pewno tacy co żyją na pokaz a w domu robią horror. To taki wzór katolickiej rodziny. Najgorszy. Prawica popiera taki styl życia. Jest im na rękę bo można takimi ludźmi łatwiej manipulować.
odpowiedź
User
hehe
Newsweek szybko się zwija zupełnie jak Przegląd Sportowy i pewnie redakcję i naczelnego czeka ten sam los...


ta farsa i tak trwa o wiele za długo....
odpowiedź