SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Polska” z największym spadkiem sprzedaży w listopadzie

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii w listopadzie ub.r. był „Gość Niedzielny”. Wszystkie tytuły odnotowały spadki sprzedaży, a na czele pod tym względem znalazła się „Gazeta Polska” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

W segmencie tygodników opinii liderem pozostaje niezmiennie „Gość Niedzielny” (Instytut Gość Media). Jego średnia sprzedaż ogółem w listopadzie 2019 roku wyniosła 105 024 egz. Było to o 7,14 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Wiceliderem „Polityka” (Polityka). Jej wynik sprzedażowy zmniejszył się o 4,27 proc. do 90 024 egz.

Podium uzupełnia „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Jego średnia sprzedaż ogółem w listopadzie ub.r. wyniosła 68 724 egz., po spadku o 10,89 proc.

Tuż za podium znalazł się tygodnik „Sieci” (Fratria). Jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 36 554 egz., po spadku o 11,92 proc.

Oczko niżej uplasował się konkurencyjny tygodnik „Do Rzeczy” (Orle Pióro), którego średni wynik poszedł w dół o 9,67 proc. do 28 824 egz.

Zdecydowanie największy w zestawieniu spadek zanotowała „Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie), której wynik zmniejszył się o 24,27 proc. do 20 307 egz. Dziennik ten spadł z miejsca szóstego na siódme.

W listopadzie najwięcej stracił „Tygodnik Powszechny”

W listopadzie ub.r. w porównaniu do października ub.r. największy spadek średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii osiągnął „Tygodnik Powszechny” (Tygodnik Powszechny), którego wynik zmniejszył się o 5,56 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska” z największym spadkiem sprzedaży w listopadzie

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Little Big Horn
Największe spadki zaliczają najbardziej upartyjnione gazety,. To przypadek czy jednak ludzie nie chcą czytać w kółko tych samych tekstów, przewidywalnych do bólu, słabych dziennikarsko, publicystyki, która nie zaskakuje a jedynie po raz setny potwierdza ich poglądy?
odpowiedź
User
YKK
Przecież nigdy nie miało znaczenia ile sprzedaje się tych gadzinówek Jabby. Liczą się tylko "projekty" typu wołanie na puszczy, i póki partia u steru, będzie miał co jeść.
odpowiedź
User
:D
Największe spadki zaliczają najbardziej upartyjnione gazety,. To przypadek czy jednak ludzie nie chcą czytać w kółko tych samych tekstów, przewidywalnych do bólu, słabych dziennikarsko, publicystyki, która nie zaskakuje a jedynie po raz setny potwierdza ich poglądy?


Walic czytelnikow, ida reklamy spolek skarbu panstwa? Ida. I interes sie kreci.
odpowiedź