SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sprzedaż ‘Wiedźmina 2” ma być o 30 proc. wyższa od pierwszej części

Egzemplarzowa sprzedaż gry komputerowej "Wiedźmin 2" w wersji na komputery PC powinna być o 30% wyższa od sprzedaży pierwszej części, ocenił współzałożyciel i jeden z szefów grupy CD Projekt Michał Kiciński.

okładka gry Wiedźmin

okładka gry Wiedźmin

Spółka negocjuje obecnie umowę wydawniczą "Wiedźmina 2" na Europę Zachodnią. Budżet produkcji to 27 mln zł.

"Liczymy, ze w analogicznym okresie czasu sprzedaż gry w wersji na PC okaże się o 30% wyższa od części pierwszej" - powiedział Kiciński dziennikarzom w kuluarach konferencji, na której spółka prezentowała swoją strategię.

Do tej pory pierwsza część "Wiedźmina" sprzedała się w 1,5 mln egzemplarzy.

"Druga część będzie też dla nas znacznie lepsza pod względem marży" - dodał Kiciński. Według niego wynika to faktu, że CD Projekt ma lepszą pozycję w negocjacjach z dystrybutorami światowymi, niż przy pierwszej części. Sprzedaje bowiem produkt o wyrobionej marce i w bardziej zaawansowanej fazie produkcji. W związku z tym otrzyma większy procent udziałów w sprzedaży produktu, niż w przypadku pierwszej części

Budżet "Wiedźmina 2" to 27 mln zł, a premiera gry została zapowiedziana na I kwartał przyszłego roku.

CD Projekt Red (producent gry) zawarł już umowy wydawnicze z firmami Atari Inc. (dystrybucja w Ameryce Północnej), 1C-SoftClub/Snowball Studios (dystrybucja w Rosji). CD Projekt będzie dystrybutorem na Europę Centralną i Polskę.

Trwają rozmowy z potencjalnymi dystrybutorami na Europę Zachodnią. Kiciński deklaruje, że umowa powinna zostać podpisana jeszcze w I półroczu tego roku.

W krótkim czasie po premierze wersji na komputery PC ma zostać wydana wersja "Wiedźmina" na konsole.

CD Projekt kilka dni temu podpisał umowę z Agorą, która została współproducentem gry i również będzie brała udział w kosztach jej wydania. Gwarantem umowy jest Optimus, który poręczył weksle dla Agory na kwotę do 6,33 mln zł.

Według Kicińskiego, CD Projekt jeszcze w tym roku dokona połączenia z Optimusem. Obecnie trwają prace nad finalizacją transakcji w wyniku której Optimus formalnie przejmie CD Projekt (ale akcjonariusze tej firmy zostaną udziałowcami większościowymi spółki).

W skład grupy CDP wchodzą: CDProjekt Dystrybucja, producent gier CD Projekt Red oraz gog.com (elektroniczna dystrybucja gier).

CD Projekt zakłada, ze w 2010 r. przychody jego grupy wzrosną do 90 mln zł wobec 80 mln zł w 2009 r. Wynik EBITDA ma być pozytywny i wynieść 8-10 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż ‘Wiedźmina 2” ma być o 30 proc. wyższa od pierwszej części

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl