SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stacja Echo24 zamknięta. „Niewystarczające zapotrzebowanie lokalnego rynku na reklamę tv”

Z końcem marca zamknięto dolnośląski kanał informacyjno-publicystyczny Echo24, żegnając się z jego wszystkimi pracownikami. - Spółka postawiła sobie założenie, że przez dwa lata będzie sprawdzać zapotrzebowanie lokalnego rynku na reklamę telewizyjną w naszej stacji. Niestety, po tym okresie okazało się ono niewystarczające - uzasadnia Paweł Janosik, prezes Echo24. Jedynym udziałowcem spółki znów jest ATM Grupa.

fot. Facebookfot. Facebook

Stacja Echo24 zaczęła nadawanie w październiku 2016 roku. W ramówce były przede wszystkim programy informacyjne i publicystyczne o wydarzeniach we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku.

Kanał był emitowany w ramach należącego do spółki Echo24 dolnośląskiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, a także dostępny u niektórych operatorów kablowych (Vectra, UPC, Netia, SGT, Moico, Korbank, OTVK).

Z końcem marca Echo24 zakończył emisję. - Przy uruchamianiu kanału Echo24 spółka postawiła sobie założenie, że przez dwa lata będzie sprawdzać zapotrzebowanie lokalnego rynku na reklamę telewizyjną w naszej stacji. Niestety, po tym okresie okazało się ono niewystarczające, w związku z czym podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu z końcem marca br. jego nadawania - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Janosik, prezes Echo24.

- Kilkudziesięcioosobowy zespół musieliśmy rozwiązać, natomiast jego część znalazła nowe lub podobne zajęcie w spółkach Grupy ATM - dodał Janosik. Według naszych informacji w szczytowym okresie w redakcji pracowało 40 osób. Cięcia zaczęły się w połowie ub.r., a większość pracowników zwolniono w br.

Głównym udziałowcem spółki Echo24 (początkowo działającej pod nazwą Telewizja Dolnośląska Echo) jest notowana na warszawskiej giełdzie firma producencka ATM Grupa. Początkowo miała 100 proc. udziałów Echo24, a w maju 2016 roku sprzedała 66,7 proc. jej udziałów Piotrowi Krupie (prezesowi i akcjonariuszowi spółki Kruk) i Markowi Majewskiemu (prezesowi Neonetu). W marcu br. ATM Grupa odkupiła od nich te udziały.

Według raportu finansowego ATM Grupy w 2016 roku Echo24 zanotowało 2,33 mln zł wpływów i 625 tys. zł straty. W raporcie za pierwsze trzy kwartały ub.r. nie podano dokładnych wyników Echo24, natomiast zaznaczono, że spółka zanotowała stratę.

Echo24 nadal jest natomiast właścicielem dolnośląskiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (MUX L4). Są w nim dostępne stacje Polsat HD, TVN HD, Mango TV, 4fun.tv, Stars.tv i Eska TV. Sygnał multipleksu dociera do mieszkańców Wrocławia i Świdnicy oraz ich okolic.

- Wkrótce w miejsce Echo24 na multipleksie pojawi się jeden lub dwa nowe kanały - zapowiada Paweł Janosik.

Dołącz do dyskusji: Stacja Echo24 zamknięta. „Niewystarczające zapotrzebowanie lokalnego rynku na reklamę tv”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bolec
Miał zrobić program disco polo to nie chciał. Myślał, że gadające głowy same się sprzedadzą. Ludzie chcą też rozrywki. Zrób teraz kanał ATM powtórka 2
odpowiedź
User
Regionalna
Położyć kanał regionalny to trzeba mieć talent. Ntl 20 lat i tvt chyba też. Czy tam tematyka albo region jest ciekawszy? Jak się nastawia na zysk większy niż wkład własny to sory.
odpowiedź
User
Zagrobelny
Mogli zrobić trochę disco polo, trochę wróżek a pasmo regionalne z 2 h na dzień i byłoby ok. Na co tam te 40 osób? $ osoby kamerę trzymały? To nasz ośrodek TVP pewnie tyle nie ma osób.
odpowiedź