SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stacje Kiwi TV i TV# z koncesjami na nadawanie na MUX-8

Kanały Kiwi TV (Grupa Agora) i TV# (Grupa ZPR Media) otrzymały właśnie od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesje na nadawanie w ramach ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Obie stacje mogą ruszyć w tym roku.

fot. shuttlerstock Article

Kiwi TV ma pokazywać m.in. programy o stylu życia, sporcie, pozycje rozrywkowe, informacyjne, publicystyczne czy kulturalne (przeczytaj szczegóły). Jej nadawcą będzie firma Green Content należąca do Grupy Agory, która jest też współwłaścicielem naziemnej stacji Stopklatka TV, która dostępna jest na pierwszym multipleksie.

Stacja TV# będzie z kolei emitować głównie filmy familijne, seriale, pojawi się w niej też program informacyjny, nad którym już pracują dziennikarze z Grupy ZPR Media. Jej nadawcą będzie wchodząca w skład ZPR Media spółka TV Spektrum jest także nadawcą kanału dokumentalnego Fokus TV, nadającego na MUX-1.

Wcześniej KRRiT wydała koncesję dla stacji lokalno-samorządowej Zoom TV, którą uruchomi firma Cable Television Networks & Partners, stworzona przez Fundację PIKSEL, a współwłaścicielem stacji ma być Kino Polska. Na dokumenty z Krajowej Rady czeka jeszcze Grupa Wirtualna Polska, która ma uruchomić na MUX-8 kanał WP1 o charakterze interaktywnym.

Ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej ma ruszyć w tym roku, możliwe, że nastąpi to latem. Jego operatorem jest spółka Emitel.

Dołącz do dyskusji: Stacje Kiwi TV i TV# z koncesjami na nadawanie na MUX-8

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kawka
"program informacyjny, nad którym już pracują dziennikarz z Grupy ZPR Media" - literówka która prognozuje niski poziom tego programu - ale obym się mylił :)
15 9
odpowiedź
User
xdg
ciekawe co jeszcze znajdzie się na multipleksie 8 .jakie zmiany jeszcze będą
14 8
odpowiedź