SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na portalu „Do Rzeczy” wywiad o „żydowskiej telewizji TVN”. „To klasyka antysemityzmu”

Portal tygodnika „Do Rzeczy” (Orle Pióro) rozmowę z publicystą Stanisławem Michalkiewiczem promował jego stwierdzeniami o „judenracie Gazety Wyborczej” i „TVN, czyli żydowskiej telewizji dla Polaków”. Po wielu krytycznych komentarzach usunięto te stwierdzenia z wywiadu.

Wpis promujący wywiad ze Stanisławem MichalkiewiczemArticle

W rozmowie z DoRzeczy.pl (nie podano, który dziennikarz ją przeprowadził), skrytykował szeroko komentowany reportaż Marcina Gutowskiego w TVN24 o zaniechaniach Jana Pawła II w okresie, w którym był metropolitą krakowskim, wobec trójki księży pedofili.

Na profilach społecznościowych tygodnika wywiad zapowiedziano cytatem z publicysty: „To jest kampania, którą rozpętały w Polsce dwa ośrodki. Pierwszym jest judenrat ‘Gazety Wyborczej’, a drugim ośrodkiem jest TVN, czyli żydowska telewizja dla Polaków”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Szalom @PiotrSemka, nie wiedziałem, że w redakcji reaktywowaliście "Der Stürmer-a". Przekaż kolegom, że Judenrat pisze się przez "t", a nie "d" na końcu - skomentował na Twitterze Bartosz Wieliński, wicenaczelny „Gazety Wyborczej”. - To jednak jest niewiarygodnie obrzydliwe. W 1986 Jan Paweł II jako pierwszy w historii papież odwiedził synagogę. W 2023 osoby uznające się za katolików do obrony papieża Polaka ściągają zagorzałego antysemitę - dodał.

- Nie sądziłam, że Paweł Lisicki upadnie tak nisko. I co na to @PiotrSemka? I @lkwarzecha? Na reakcję reszty, po tym jak ludzie tego pisma używali słowa „parchy”, nie liczę. Swego czasu Andrzej Horubała zachował się tak jak wymaga tego przyzwoitość - stwierdziła dziennikarka „GW” Dominika Wielowieyska (Andrzej Horubała rozstał się z „Do Rzeczy” pięć lat temu, po tym jak naczelny Paweł Lisicki zablokował jego tekst krytykujący to, że publicysta tego tygodnika Rafał Ziemkiewicz przedstawicieli Izraela nazwał „chciwymi  parchami”).

Podobnych komentarzy było więcej. - Bronić Jana Pawła II odwołując się do antysemickich argumentów, to pluć na nauczanie Papieża Polaka - ocenił Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”. - Wartościowy wywiad, z wartościowym człowiekiem. Dziękujemy- ironizował Sławomir Wikariak z „Dziennika Gazety Prawnej”.

Wpisy zapowiadające wywiad i zdanie z antysemickimi aluzjami wobec „Gazety Wyborczej” i TVN zostały usunięte. - Tekst na stronie Do Rzeczy był mocno edytowany. Np. po 22 wciąż widniała "żydowska" TVN, która później zniknęła. Czyli jednak ktoś miał minimum przyzwoitości i wiedział, że nie ma się czym chwalić i tekst edytował - skomentował Michał Szułdrzyński

Do publikacji odniósł się także środkowoeuropejski oddział American Jewish Committee. - Popularny tygodnik @DoRzeczy_pl uznał, że na zarzuty, iż w Polsce antysemityzm ma się dobrze i jest tolerowany najlepiej odpowiedzieć... publikując wywiad z osobą znaną z antysemickich wypowiedzi. Określanie tego, czego się nie lubi mianem "żydowskiego" to klasyka antysemityzmu - skomentowała organizacja.

- Wywiad z p. Michalkiewiczem, który "Gazetę Wyborczą" nazywa Judenratem (poprawiamy pisownię), a TVN "żydowską telewizją" świadczy o tym, że red.nacz. Lisicki uznaje prymitywne, antysemickie hasła za akceptowalne. Zasługi @DoRzeczy_pl dla poprawy wizerunku Polski są wyjątkowe - dodała.

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Do Rzeczy” wynosiła 29 564 egz., z czego 22 500 tys. w wersji drukowanej, a 7 064 w cyfrowej.

Serwis internetowy tygodnika w sierpniu ub.r. odwiedziło 3,81 mln użytkowników, spędzając średnio po 8 minut i 45 sekund (dane z Mediapanelu).

Dołącz do dyskusji: Na portalu „Do Rzeczy” wywiad o „żydowskiej telewizji TVN”. „To klasyka antysemityzmu”

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pasjonat
Ale wstyd, ale afera. Wstyd na cały świat.
odpowiedź
User
dag
Ale wstyd, ale afera. Wstyd na cały świat.
a świat jest filosemicki?
odpowiedź
User
Do prawaków
K.Wojtyła może i t.uszował pedofliów ale na pewno był przeciwnikiem antysemityzmu.
odpowiedź