SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stankiewicz, Sakiewicz i Wildstein z autorskimi programami w TV Republika

„Bronisław Wildstein przedstawia” oraz „Studio otwarte” Ewy Stankiewicz i Tomasza Sakiewicza to kolejne programy, które pojawią się w TV Republika. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl w powstanie nowej stacji zainwestowano jak dotąd „kilkaset tysięcy złotych”.

Stankiewicz, Sakiewicz i Wildstein z autorskimi programami w TV Republika

Program publicystyczny „Bronisław Wildstein przedstawia” będzie pojawiać się na antenie TV Republika w każdą niedzielę w południe. Prowadzący będzie zapraszał do studia gości, z którymi będzie przeprowadzał wywiady na aktualne tematy. Magazyn publicystyczny o tym samym tytule emitowany był od września 2008 do października 2010 roku na antenie telewizyjnej Jedynki. Został usunięty z ramówki przez ówczesną szefową kanału Iwonę Schymallę. Według oficjalnych informacji, powodem rezygnacji z nadawania audycji miały być słabe wyniki oglądalności. Emisja programu „Bronisław Wildstein przedstawia” była przez kilka miesięcy kontynuowana w internetowej telewizji tv.rp.pl.

Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że reaktywacja jego autorskiego programu jest dowodem na to, że TV Republika będzie wolną anteną, na którą mają możliwość powrotu dziennikarze, którzy - tak, jak on sam - kiedyś zostali „przegonieni” z innych mediów, w tym m.in. z telewizji publicznej.

Na antenie TV Republika z autorskim programem pojawią się także Ewa Stankiewicz oraz szef „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz. „Studio otwarte” nadawane będzie na żywo w każdą niedzielę po godzinie 14.00. Przedsmak programu czeka widzów 10 kwietnia br. podczas próbnej emisji TV Republika w internecie, w czasie której relacjonowane będą wydarzenia związane z trzecią rocznicą katastrofy smoleńskiej. Stankiewicz i Sakiewicz będą rozmawiać z przypadkowo napotkanymi przechodniami o ich odczuciach związanych z tym wydarzeniem.

Jak poinformował nas Bronisław Wildstein, po oficjalnym starcie TV Republika w maju br., program „Studio otwarte” nadawany będzie także na żywo. Ewa Stankiewicz oraz Tomasz Sakiewicz będą rozmawiać z gośćmi - podobnie jak 10 kwietnia br. - poza redakcją, a poruszane mają być tematy tabu, które - zdaniem Wildsteina oraz prowadzących - są przez inne stacje telewizyjne pomijane.

Jak już informowaliśmy, TV Republika będzie po raz pierwszy nadawać testowo swój program przez internet 10 kwietnia br., czyli w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej. Program emitowany będzie między godz. 8.00 a 23.00, a transmitowane będą najważniejsze wydarzenia tego dnia, w tym m.in. dwie msze, złożenie kwiatów pod Pałacem Prezydenckim, koncerty na scenie ustawionej przed galerią Kordegarda, jak również wieczorny Marsz Pamięci. TV Republika pokaże także archiwalne materiały dotyczące katastrofy oraz fragmenty filmów dokumentalnych Ewy Stankiewicz, Anity Gargas i Joanny Lichockiej poświęconych temu tematowi (więcej na ten temat).
    
W tym tygodniu KRRiT przyznała spółce Niezależna TV koncesję satelitarną na nadawanie programu TV Republika. Stacja ma już umowy z sieciami kablowymi na około milion abonentów (więcej na ten temat).

Jak powiedział nam Bronisław Wildstein, redaktor naczelny stacji, w tym momencie dopinana jest ramówka kanału. Wiadomo już, że autorskie programy będą mieć w TV Republika czołowi dziennikarze konserwatywni. Cezary Gmyz poprowadzi program kulinarny „Kuchnia Polska”, Anita Gargas będzie prowadzić program śledczy „Zdanie specjalne”. Na ekranie zobaczymy także Tomasza Sakiewicza, który będzie prowadzić m.in. program pod roboczym tytułem „W prasie”. Z kolei Tomasz Terlikowski poprowadzi program „Zderzenie cywilizacji” (więcej na ten temat).

Nadawcą TV Republika jest spółka Telewizja Niezależna, której szefem jest Piotr Barełkowski. Wyłącznym dystrybutorem kanału w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych została agencja Delegata.

Twórcy TV Republika na razie nie ujawniają dokładnej sumy pieniędzy, jaka została zainwestowana w rozruch kanału.

- Dysponujemy niewielkimi funduszami, dlatego nie chcemy podawać konkretnej kwoty, jaką dotąd zainwestowaliśmy w stworzenie TV Republika. Chcemy uniknąć nieuzasadnionej krytyki ze strony mediów z prorządowego nurtu. Na razie mogę tylko powiedzieć, że jest to kilkaset tysięcy złotych - powiedział nam Bronisław Wildstein.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stankiewicz, Sakiewicz i Wildstein z autorskimi programami w TV Republika

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kol
Jestem spokojny o Telewizję Republikę, najlepsi dzinnikarze w Polsce gwarantują jej sukces.
odpowiedź
User
i już
Każdy ma prawo zarabiać pieniądze, jak chce, ale ta tv to kabaret niewiarygodnych wydrwigroszy.
odpowiedź
User
Norton
ten kanal to bedzie totalne dno
nie zamierzam poswiecic temu kanalowi ani jednej sekundy
odpowiedź