SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Start-up dofinansowany przez Roberta Lewandowskiego z europejskim grantem

Samurai Labs otrzymało dofinansowanie w wysokości 50 tysięcy euro z europejskiego programu Horyzont 2020. Jednym z inwestorów tego start-upu pracującego nad automatycznym wykrywaniem hejtu jest Robert Lewandowski.

Samurai Labs to jednej z trzech projektów z Polski, które otrzymały w tej rundzie dofinansowani z europejskiego programu Horyzont 2020. Spośród 25 krajów i 2822 złożonych wniosków, dofinansowanie uzyskały 274 projekty z Europy. Łączna kwota przyznana przez Komisję Europejską na innowacje to 13,7 miliona euro.

"Projekt Samurai Labs, dotyczący wykrywania i redukcji przemocy w sieci, otrzymał bardzo wysoką ocenę Europejskiej Rady Innowacji, która przyznała mu maksymalne dostępne w tej rundzie dofinansowanie. Środki mają być spożytkowane na potwierdzenie gotowości modelu biznesowego do wejścia na rynek. Realizacja projektu otwiera firmie dostęp do kolejnego grantu o wartości 2,5 mln euro" - informuje firma w komunikacie.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Samurai Labs przyznano łącznie 50 tys. euro, które zostaną przeznaczone na zbadanie, czy projekt ma szansę na realizację i wdrożenie w zaproponowanej formie. Laboratorium otrzymało na razie zaliczkę na poczet realizacji projektu, po wykonaniu zadania otrzyma resztę.

- Pozytywna ocena Europejskiej Rady Innowacji jest dla nas potwierdzeniem tego, że według niezależnych ekspertów nowa metoda zwalczania cyberprzemocy tworzona przez Samurai Labs ma potencjał do rzeczywistego obniżenia tego zjawiska w przestrzeni internetowej -– mówi Michał Wroczyński, CEO Samurai Labs.

Obok Samurai Labs, środki otrzymały polskie projekty satelitarnego systemu monitorowania pożarów oraz szybkiego testu przesiewowego na raka piersi.

- Wniosek Samurai Labs otrzymał dofinansowanie z uwagi na swoją innowacyjność i przełomowe podejście, umożliwiające rozwiązanie realnego i niezwykle istotnego problemu społecznego. Samurai Labs to interdyscyplinarny zespół naukowców i ekspertów, wnoszących wartość dodaną do całego projektu - komentuje Magda Zawadzka z firmy CRIDO, doradzającej przy pozyskaniu grantu.

Robert Lewandowski inwestorem Samurai Labs

W ubiegłym roku w Samurai Labs zainwestował Robert Lewandowski. Piłkarz dokapitalizował strart-up wspólnie z biznesmenem Dawidem Urbanem, nie podano jednak, w jakiej kwocie ani w jakiej części przejęli udziały firmy.

Narzędzie od Samurai Labs ma automatycznie wykrywać i blokować wpisy w internecie zawierające hejt i opisujące działania niezgodne z prawem (np. próby umówienia się z dzieckiem przez pedofila). Będzie też przesyłać informacje do moderatorów, którzy będą mogli blokować autorów takich treści.

Samurai Labs jest zarejestrowane w Dolinie Krzemowej, działalność operacyjną prowadzi zaś w Gdyni. Jej założycielem i szefem jest Michał Wroczyński, z wykształcenia lekarz, zajmujący się projektami biznesowymi opartymi na sztucznej inteligencji.

 

Horyzont 2020 wspiera europejskie start-upy

Horyzont 2020 to największy unijny program w zakresie badań naukowych i innowacji, w ramach którego w ciągu 7 lat (2014–2020) dostępne są fundusze o wartości prawie 80 mld euro. Przez 6 lat trwania programu, z wykorzystanego dotychczas budżetu (ok. 77 mld zł) Polska otrzymała tylko 1 proc. środków.

Program Horyzont 2020 obejmuje trzy dotychczas odrębne programy wspierania badań na poziomie unijnym: 7. Program Ramowy UE w zakresie badań, rozwoju technologicznego i demonstracji, dedykowaną innowacyjności część Programu Ramowego na Rzecz Konkurencyjności i Innowacji (CIP) oraz działania Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT).

Dołącz do dyskusji: Start-up dofinansowany przez Roberta Lewandowskiego z europejskim grantem

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Wyjdzie, jak zawsze - zamiast walki z hejtem bedzie cenzura. I Lewandowski sie pod tym podpisuje? Jak ktos po mnie jedzie to jego sprawa, nikt mi nie kaze czytac jego wypocin.
odpowiedź
User
Sebek
Znów Lewandowski dość patrzenia reklamy Lewandowski znów kasa i kasa brakuje im polska kraj do dupy żeby im dać kasy więcej
odpowiedź
User
Tobi
Zamiast biednym ludziom dać kasy to im trzeba dać chory kraj żeby im kasę dać więcej
odpowiedź