SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Startupy tygodnia: MamaDeal.pl, ISMnet.pl i Recomena.pl

Przedstawiamy najciekawsze z nowych polskich projektów internetowych, o których dowiedzieliśmy się w tym tygodniu. Poniżej krótkie opisy trzech stron: MamaDeal.pl, ISMnet.pl i Recomena.pl.

Startupy tygodnia: MamaDeal.pl, ISMnet.pl i Recomena.pl

MamaDeal.pl

Co to takiego
Serwis w którym można za darmo pobrać kupony rabatowe i promocyjne na usługi oraz produkty dla mam, dzieci i rodziny

Jak działa
Użytkowniczki mogą przeglądać kupony z podziałem na wiele kategorii, dostają też codzienny newsletter z informacjami o nowych ofertach. Kupony są prezentowane nawet przez 30 dni, a realizować je można zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych oraz punktach usługowych.

Firmy wystawiające swoje oferty mogą nimi samodzielnie zarządzać poprzez panel klienta, tworząc różnego rodzaju kupony: rabatowe, promocyjne, na gratisy, na kwotę pieniężną, z minimalną i maksymalną ilością pobrań. Każdy kupon może być prezentowany dla użytkowników z wybranego miasta lub całej Polski. Od zakupów dokonanych przez internautów nie są pobierane prowizje, a koszty prezentacji kuponu w serwisie zaczynaj się od 50 groszy za dzień,

Od kogo
B&B Magdalena Zabłocka. Serwis zaprojektowała i wdrożyła agencja 01studio.


ISMnet.pl

Co to takiego
Serwis do monitorowania konkurencji w sektorze usług bankowych skierowany do pracowników sprzedaży i marketingu różnych instytucji finansowych.

Jak działa
Serwis jest bazą, w której zgromadzono od września ub.r. różne informacje o bankach, SKOK-ach i pośrednikach. Za pomocą wyszukiwarki można analizować sześć obszarów kluczowych z punktu widzenia konkurencji: zmiany w ofercie produktowej, politykę cenową, rozwój kanałów sprzedaży, stosowane działania promocyjne, politykę personalną oraz inne rodzaje aktywności konkurencyjnej.

Obecnie ISMnet.pl monitoruje codziennie 62 firm z branży finansowej, agregując informacje pochodzące z 82 witryn internetowych. Zgromadzone zasoby użytkownicy mogą przeszukiwać samodzielnie według kryterium produktowego, czasu lub nazwy konkurenta. Serwis jest również wyposażony w mechanizm szybkiego generowania raportów gotowych do wydrukowania lub wysłania mailem. W ramach umowy abonamentowej klienci otrzymują również raport podsumowujący trendy na rynku usług bankowych w mijającym miesiącu.

Od kogo
Firma Questuspoint. Serwis powstał dzięki dotacji z unijnego Programu Innowacyjna Gospodarka w ramach Działania 8.1.


Recomena.pl

Co to takiego
Serwis skupiający internautów poszukujących wiarygodnych opinii na temat firm, produktów i stron internetowych.

Jak działa
W serwisie zarejestrowani użytkownicy mogą wystawiać noty i opinie wszystkim towarom, przedsiębiorstwom czy też portalom, z którymi się do tej pory spotkali. Jeśli w bazie strony nie ma określonych produktów, stron czy firm, można je dodawać. Natomiast wszyscy internauci mogą wyszukiwać - dzięki zaawansowanym narzędziom - i czytać zamieszczone opinie.

Wszystkie funkcjonalności serwisu są bezpłatne. Na stronie można też zawierać znajomości i tworzyć sieci kontaktów, na podstawie takich kryteriów jak podobne zainteresowania czy oceny tych samych produktów, witryn czy firm.

Od kogo
Spółka Recomena. Serwis powstał dzięki dotacji z unijnego Programu Innowacyjna Gospodarka w ramach Działania 8.1.

Uruchomiłeś właśnie ciekawy serwis? Napisz do nas - t.wojtas[at]wirtualnemedia.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Startupy tygodnia: MamaDeal.pl, ISMnet.pl i Recomena.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl