SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Startupy tygodnia: StudentsWatch.pl, Superbabka.pl i Ecrit.pl

Przedstawiamy najciekawsze z nowych polskich projektów internetowych, o których dowiedzieliśmy się w tym tygodniu. Poniżej krótkie opisy trzech stron: StudentsWatch.pl, Superbabka.pl i Ecrit.pl.

Startupy tygodnia: StudentsWatch.pl, Superbabka.pl i Ecrit.pl

StudentsWatch.pl

Co to takiego
StudentsWatch.pl to interaktywny system badań rynku i opinii, łączący funkcje społecznościowe i biznesowe. Ma służyć do możliwie najbardziej zautomatyzowanej realizacji badań marketingowych i społecznych.

Jak działa
Bazę panelową serwisu tworzą zarejestrowani użytkownicy - przede wszystkim uczniowie, studenci i inne osoby do 39. roku życia, których docelowo ma być ponad 100 tys. Na stronie oprócz możliwości wyrażania swoich opinii w ankietach będą mieli okazję korzystania z wielu ciekawych aplikacji. Będą też mogli zdobywać punkty wymieniane na pieniądze lub nagrody.

Do użytkowników biznesowych StudentsWatch.pl jest skierowany kreator ankiet, za pomocą którego mogą samodzielnie zaprojektować interesujące ich badania, a w razie potrzeby skonsultować się z ekspertem. Już po udostępnieniu ankiety będą mogli w strefie klienta m.in. śledzić jej wyniki na żywo, dołączać kolejne pytania oraz zlecać transfer raportów w dowolnym formacie

Od kogo

Spółka StudentsWatch, założona i kierowana - podobnie jak sam serwis - przez Przemysława Wesołowskiego.


Superbabka.pl

Co to takiego
Serwis dla kobiet dobierający każdej zarejestrowanej użytkowniczce odpowiednie elementy garderoby i pozwalający je kupić.

Jak działa
Przy zakładaniu konta na stronie użytkowniczka podaje swoje dokładne wymiary ciała i cechy urody. Dzięki temu styliści mogą jej zaproponować optymalnie dopasowane zestawy ubrań, które uwydatniają jej walory sylwetki i urody, a maskują ewentualne mankamenty

Użytkowniczki mogą bezpiecznie i swobodnie eksperymentować z modą, tworząc własne stylizacje w „Wirtualnej przymierzalni”. Natomiast „Wirtualna szafa” pozwala zarządzać swoją garderobą w każdym miejscu i o każdej porze. Obie funkcjonalności można pobrać jako aplikacje na urządzenia mobilne. Z kolei „Kalendarz modowy” ułatwia tworzenie zestawów na specjalne okazje.

W ramach wybranego „grona Superbabek” każda użytkowniczka może poznać opinie innych internautek na temat wybieranych strojów. W serwisie są też prowadzone blogi modowe, poświęcone poszczególnym typom sylwetek.

Od kogo
Pomysłodawczynią i założycielką serwisu jest Nina Wieczorek. Stronę przygotowała i wdrożyła agencja Dotlabs.pl.


Ecrit.pl

Co to takiego
W serwisie można tworzyć indywidualne umowy i pozwy.

Jak działa
Serwis nie generuje szablonów, tylko prowadzi użytkownika przez wszystkie kroki, które pozwalają na stworzenie indywidualnej umowy czy pozwu w oparciu o aktualnie obowiązujące prawo. Użytkownik, który stworzy np. pozew, będzie mógł go wydrukować bezpośrednio z systemu. Na stronie można też korzystać z bazy wiedzy dotyczącej kwestii prawnych.

Serwis jest skierowany zarówno dla przedsiębiorców, jak też konsumentów. Do końca listopada korzystanie z niego jest bezpłatne. Potem za możliwość stworzenia umowy czy pozwu oraz dostęp do bazy wiedzy trzeba będzie zapłacić niewielką kwotę lub wykupić abonament.

Od kogo
Serwis należy do spółki Ecrit.pl działającej pod firmą Ecdf Prawo. Stronę w całości przygotowała i wdrożyła agencja Notorius Interactive. Serwis został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Startupy tygodnia: StudentsWatch.pl, Superbabka.pl i Ecrit.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl