SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stephan Schmitter dyrektorem generalnym RTL Deutschland

Wieloletni dyrektor wykonawczy RTL Stephan Schmitter został mianowany dyrektorem generalnym RTL Deutschland. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie od 1 stycznia 2024 r.

Article

Schmitter jest obecnie dyrektorem ds. treści i tę rolę zachowa na nowym stanowisku, co wiąże się z odpowiedzialnością za usługę przesyłania strumieniowego RTL+ i restrukturyzację jednostek wydawniczych Gruner i Jahr.

Dyrektor generalny RTL Thomas Rabe objął kierownictwo RTL Deutschland w sierpniu 2022 r. i od tego czasu jako prezes poszukiwał nowego lidera firmy. Poprzedni dyrektor generalny Stephan Schäfer odszedł ze stanowiska niecały rok po jego objęciu.

Wiadomo, że Schmitter był faworytem od samego początku. Po objęciu nowego stanowiska, w zarządzie RTL Deutschland będą się znajdować: Schmitter, Matthias Dang jako dyrektor ds. handlowych, technologii i danych, Andreas Fischer jako dyrektor operacyjny oraz Ingrid Heisserer jako dyrektor finansowa i dyrektor ds. zasobów ludzkich. Dang był wcześniej współzarządzającym firmą Schäfer.

Jak informują źródła amerykańskiego serwisu Deadline, RTL był „jedynym głównym kanałem w Niemczech, który w zeszłym roku zwiększył swój udział w widowni w kluczowej grupie docelowej” oraz że RTL+ ma obecnie około 4,7 mln abonentów.

W zeszłym tygodniu RTL opublikowało wyniki finansowe za trzeci kwartał, pokazując przychody grupy na poziomie 1,6 miliarda euro (1,7 miliarda dolarów), co oznacza spadek o około 10 proc. w związku ze zmaganiami ze słabym rynkiem reklamy telewizyjnej w Wielkiej Brytanii. Jej główny rywal w Niemczech, ProSiebenSat.1, także opublikował dane liczbowe za trzeci kwartał, które wydają się pokazywać, że rynek reklamowy w końcu wykazuje oznaki poprawy, choć przychody nadal spadają gdy porównać je rok do roku.

Dołącz do dyskusji: Stephan Schmitter dyrektorem generalnym RTL Deutschland

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl