SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sklepy Stokrotka Express będą otwarte w niedziele z zakazem handlu. Odbierzmy w nich paczki DHL

DHL rozpoczyna współpracę z siecią sklepów Stokrotka Express. W jej ramach, we wszystkich placówkach sieci  można już odbierać i nadawać paczki DHL.

Article

Dzięki wprowadzonej usłudze DHL Parcel, klienci Stokrotki Express będą mogli odbierać paczki w osiedlowych sklepach, również w niedzielę.

- W ostatnim czasie nasi klienci często pytali o możliwość nadania lub odbioru przesyłek. Teraz, dzięki wprowadzeniu nowej usługi DHL Parcel, będzie to możliwe. Chcemy, aby Stokrotki Express odpowiadały na wszystkie pilne potrzeby klientów. Uruchomienie usługi we współpracy z Pointpack i DHL wpisuje się w tę strategię - mówi Konrad Majkowski, menadżer ds. komunikacji i PR Stokrotki.

Współpraca z siecią handlową Stokrotka to kolejny krok ku poszerzeniu sieci Punktów Obsługi Paczek DHL Parcel. Sieć DHL zapewnia już 10 tys. takich lokalizacji.

- Mamy bardzo silną infrastrukturę POPów w miastach i obszarach podmiejskich – aż 90 proc. konsumentów ma POP DHL w zasięgu maksymalnie 10 minut drogi od swojego domu czy pracy. Teraz koncentrujemy się na tym, aby osiągnąć taki status również w mniejszych miejscowościach. Dążymy do tego, by każdy konsument w Polsce miał w pobliżu nasz Punkt Obsługi Paczek. Dzięki współpracy z takimi partnerami jak sieć Stokrotka jesteśmy coraz bliżej realizacji tego celu - zaznacza Maciej Dudek, menedżer sieci partnerskiej DHL Parcel.

Całość działań wdrożeniowych we współpracy z poszczególnymi podmiotami koordynuje Pointpack, integrator oraz partner technologiczny, budujący rozwiązania IT, a także usługi serwisowe dla branży handlowej oraz kurierskiej w obszarze infrastruktury pierwszej i ostatniej mili logistyki miejskiej.

Lista sklepów Stokrotka obsługujących Punktów Obsługi Paczek DHL Parcel

Dominów Rynek
Jastków Warszawska 35
Kozienice Żeromskiego 14
Kraków Aleksandry 11
Kraków os. Czerwone Maki 53
Kraków Wrocławska 53 D
Kraków Anny Szwed-Śniadowskiej
Lublin Głęboka 8A
Lublin Nowy Świat 38
Lublin Melomanów 1
Lublin Puławska 5
Lublin Zana 35
Lublin Krańcowa 107a
Lublin Bursztynowa 1
Lublin Kryształowa 10
Lublin Leonarda 18
Lublin Junoszy 10
Lublin Strzeszewskiego
Lublin Wędrowna 6
Lublin Wojciechowska 5d
Łódź Kurczaki 12D
Łódź Zakładowa 62
Puławy Gdańska 4
Ryki Karola Wojtyły 23
Skierniewice Asnyka 92
Stalowa Wola Poniatowskiego 80
Świdnik  Niepodległości 5
Świdnik Niepodległości 24
Tarnobrzeg Mickiewicza
Warszawa Krucza 41/43
Warszawa Zamkowa 8
Warszawa Jurajska 4
Warszawa Quo Vadis 1
Warszawa Jana Kazimierza 31
Warszawa Obywatelska 5
Warszawa Przeworska 2
Warszawa Giuseppe Verdiego 13
Warszawa Racjonalizacji 7
Warszawa Mińska 25
Warszawa Polki 3
Warszawa Kolejowa 49A
Warszawa Fort Wola 12
Warszawa Rembrandta 1
Warszawa Komputerowa 7
Warszawa Konstruktorska 9
Warszawa Hubnera 2
Warszawa Cybernetyki 6
Warszawa Przejazd 2
Ząbki Ch. Andersena 28

Sklepy Stokrotka Express to najmniejszy w Stokrotce format 49 osiedlowych sklepów, które oferują pełny asortyment, od produktów spożywczych po chemię gospodarczą. Wprowadzenie możliwości odbioru paczek jest odpowiedzią na rosnącą popularność zakupów internetowych i rozszerzenie usług w sklepach convenience.

Pointpack z siecią Abc

Jak już informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku firma Pointpack nawiązała podobną współpracę z zarządzaną przez Grupę Eurocash siecią sklepów Abc, liczącą wówcza niespełna 9 tys. placówek. Usługa kurierska o nazwie "Moja Paczka" stała się dostępna w tych punktach Abc, które zgłaszały chęć jej wdrożenia. Operatorem logistycznym usługi również została firma kurierska DHL.

Regulacja wprowadzająca zakaz handlu w niedziele zawierają wyjątek - w niedziele niehandlowe czynne mogą być m.in. placówki pocztowe. Pionierem tego rozwiązania była sieć Żabka. Z furtki skorzystała ponadto m.in. sieć sklepów monopolowych Al.Capone.

Dołącz do dyskusji: Sklepy Stokrotka Express będą otwarte w niedziele z zakazem handlu. Odbierzmy w nich paczki DHL

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
muszkins
Tak to jest jak ma się pracowników w .... głębokim poważaniu :(
odpowiedź
User
Fajans_x
Już widzę te stada hipokrytów, które w związku z tym, tak jak w przypadku Żabek, będą wypisywać „omijanie prawa”, „omijanie ustawy o zakazie handlu w niedziele”, a przecież i w wypadku Żabek, ABC, a teraz Stokrotek to nie jest żadne omijanie prawa, tylko korzystanie z jego zapisów.
odpowiedź
User
Elo
To też pokazuje, że w sumie ta nasza ustawa o niehandlowych niedzielach jest bardzo liberalna, nie pęta nadmiernie handlowców. I bardzo dobrze, dlatego też nie ma powodu jej zmieniać.
odpowiedź