SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CI Polsat i Centrum Praw Kobiet ze wspólnym projektem „Stop przemocy wobec kobiet”. Katarzyna Grochola ambasadorką (wideo)

W poniedziałek, 25 listopada wystartuje roczna kampania „Stop przemocy wobec kobiet”, którą zorganizował Crime+Investigation Polsat we współpracy z Centrum Praw Kobiet. Ambasadorką akcji została pisarka i scenarzystka Katarzyna Grochola.

Celem kampanii „Stop przemocy wobec kobiet” jest edukacja na temat skali problemu przemocy wobec kobiet w Polsce, zaangażowanie Polaków w niesienie pomocy ofiarom oraz zbiórkę funduszy na modernizację systemu CRM telefonu interwencyjnego Centrum Praw Kobiet (koszt rocznej obsługi całodobowego telefonu interwencyjnego to 260 tys. zł).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Akcja jest częścią ogólnoeuropejskiej inicjatywy A+E Networks i telewizji Crime+Investigation, której międzynarodową rzeczniczką jest Izabella Wiley, dyrektor generalna A+E Networks Poland & CEE.

- Nasza kampania rzuca światło na przerażające statystyki dotyczące przemocy wobec kobiet. Przez cały rok 2020 będziemy namawiać naszych widzów i klientów do włączenia się do dyskusji na ten temat oraz przekazywania funduszy na rzecz organizacji, które niosą pomoc ofiarom przemocy. Bardzo istotne jest dla nas pokazanie, jakie znaczenie ma ich praca, która każdego dnia pomaga kobietom odbudować swoje życie i pokazuje im, że nie są same - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Izabella Wiley, dyrektor generalna A+E Networks Poland & CEE.

Inicatywa wystartuje w poniedziałek, 25 listopada w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet i będzie trwała przez cały 2020 rok. Złożą się na nią lokalne produkcje prezentowane w telewizji oraz na platformach VOD oraz kampania informacyjna na temat skali tego problemu i promocja zbiórki funduszy na działalność organizacji, które wspierają ofiary przemocy.

Ambasadorką akcji została Katarzyna Grochola, której głos został wykorzystany w spotach promujących kampanię.

- Tematyką przemocy wobec kobiet zajmuję się od ponad dwudziestu lat, poświęciłam jej kilka moich książek, dlatego udział w tej kampanii wydał mi się rzeczą naturalną. Kobiety, które padają ofiarami przemocy, bardzo często są wyalienowane, odcięte od świata i nie wiedzą, gdzie szukać ratunku. Historia bohaterki mojej książki „Trzepot skrzydeł” pokazuje, jak świat ofiary przemocy powoli się zawęża, jak ona sama traci kontakt z kimkolwiek, kto mógłby jej pomóc i zrozumieć jej sytuację - komentuje nam Katarzyna Grochola. - Wsparcie dla Centrum Praw Kobiet oraz telefonu interwencyjnego prowadzonego przez tę Fundację jest niezbędne. Ten telefon jest często jedyną drogą ucieczki, pierwszym krokiem, który musi wykonać kobieta, aby oswobodzić się z sytuacji przemocowej. Musimy zebrać na to fundusze - dodaje.

Pisarka zostanie również prowadzącą programu dokumentalnego produkowanego przez Crime+Investigation Polsat poświęconego czterem rodzajom przemocy wobec kobiet: fizycznej, psychicznej, seksualnej i ekonomicznej. - Bohaterkami programu będą kobiety, które uzyskały pomoc od Centrum Praw Kobiet i zdecydowały się podzielić swoją historią, aby wskazać symptomy przemocowych zachowań oraz sposoby na wydostanie się z niebezpiecznej sytuacji - informuje nas biuro prasowe A+E Networks Polska.

Premiera programu zaplanowana jest na wiosnę 2020 roku.

Dołącz do dyskusji: CI Polsat i Centrum Praw Kobiet ze wspólnym projektem „Stop przemocy wobec kobiet”. Katarzyna Grochola ambasadorką (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kaktus
W TVP by to nie przeszło. Wg PiS i kościoła katolickiego w Polsce nie ma przemocy domowej
odpowiedź