SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcja społeczna „Stop Walkom Psów" nagłaśnia problem nielegalnych walk psów

Kampania „Stop Walkom Psów” ma mobilizować społeczeństwo do działania i uświadamiać istnienie problemu.

Article

Twórcy kampanii  „Stop Walkom Psów”  alarmują, ze ten okrutny proceder nadal ma miejsce i dochodzi do niego także w Polsce. Znane są przypadki interwencji policji z Wilamowic na Śląsku, z Opola, czy z Siedlec.  W przeszłości media informowały o podobnych zdarzeniach m.in. w Nowej Hucie, w okolicach Gniezna, czy Nowego Dworu Mazowieckiego, a także na Pomorzu, gdzie zachodniopomorska policja wykryła nielegalną hodowlę psów rasy pitbull przeznaczonych najprawdopodobniej do walk.

Informacje o walkach psów trudno dostępne

Informacje o walkach zawsze trzymane są w tajemnicy przez biorące w tym udział osoby i przekazywane tylko w wybranych kręgach. Walki odbywają się za zamkniętymi drzwiami i często powiązane są z przestępczością zorganizowaną, gdzie w grę wchodzą zazwyczaj duże pieniądze.

Opinia publiczna zazwyczaj rzadko się o  nich dowiaduje, dlatego konieczne jest prowadzenie akcji społecznych, takich jak ogólnopolska kampania „Stop Walkom Psów”. Upowszechnianie informacji o zjawisku oraz uświadamianie społeczeństwa o skali problemu, może pomóc w zwalczaniu tej „nielegalnej rozrywki”.

Rasami najczęściej wystawianymi do walk w Europie, też w Polsce, są wspomniane już pitbulle, amstaffy, dogi kanaryjskie, rottweilery oraz ich krzyżówki.

Psy, które nie wykazują cech pożądanych przez organizatorów walk, zabijane są brutalnymi metodami. Bywają też pozostawiane na łaskę innych, uwarunkowanych na agresję psów, co zazwyczaj kończy się ich zagryzieniem.

- Walki psów oraz okrucieństwo wobec zwierząt, jakie się z nimi wiąże, nie mogą mieć miejsca we współczesnym społeczeństwie. Dlatego zachęcamy do aktywnego włączenia się w działania kampanii. Psy nie tylko towarzyszą ludziom w codziennym życiu, ale są przecież naszymi przyjaciółmi. Czy chcemy pozwalać na wyrządzanie im krzywdy? - mówi Magdalena Sienkiewicz, koordynatorka kampanii „Stop Walkom Psów”.

Rusza kampania „Stop Walkom Psów”

Wchodząc na stronę internetową  stopwalkompsow.pl  można anonimowo zgłosić podejrzenie wykorzystywania zwierząt w nielegalnych walkach lub przekazać informacje na temat podejrzanych hodowli, w których psy mogą być do nich szkolone.

Organizatorzy kampanii zapewniają pełną anonimowość wszystkim osobom, które chciałyby się z nimi skontaktować. Wszelkie pozyskane informacje zostaną potraktowane jako w pełni poufne. Strona internetowa kampanii nie wykorzystuje ciasteczek śledzących ani żadnych innych technik służących do identyfikowania użytkowników. Zgłaszane informacje po poddaniu ich weryfikacji zostaną przekazane organom ścigania i wyspecjalizowanym organizacjom pomocy zwierząt zajmującym się opieką nad krzywdzonymi psami.

Na stronie stopwalkompsow.pl można również obejrzeć film promujący kampanię z udziałem Mariusza Bonaszewskiego oraz pobrać materiały na temat problemu walk psów, w tym plakaty i ulotki do samodzielnej dystrybucji.

Dołącz do dyskusji: Akcja społeczna „Stop Walkom Psów" nagłaśnia problem nielegalnych walk psów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl