SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie 10,5 proc. na koniec 2011 r.

Stopa bezrobocia rejestrowanego spadnie w grudniu 2011 roku do ok. 10,5% z 13,0% odnotowanych w styczniu br., uważają analitycy Ministerstwa Gospodarki.

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie 10,5 proc. na koniec 2011 r.

"Obecnie oczekiwana jest zdecydowana poprawa na rynku pracy, zarówno pod względem wzrostu zatrudnienia jak i znacznego obniżenia liczby osób bezrobotnych. Dlatego też stopa bezrobocia na koniec 2011 roku powinna kształtować się na poziomie ok. 10,5%" - napisali analitycy w "Analizie sytuacji gospodarczej Polski w 2010 r.".

Na koniec 2010 r. wskaźnik ten wyniósł 12,3%. Niedawno minister pracy Jolanta Fedak mówiła, że spadek stopy bezrobocia na koniec br. do 9,9%, co przewiduje ustawa budżetowa, będzie bardzo trudne, ale jest możliwe do zrealizowania.

"Przewiduje się, że w 2011 r. w związku z polepszającą się sytuacją na rynku pracy nominalny wzrost przeciętnego wynagrodzenia będzie nieco wyższy niż w roku ubiegłym. Realnie wśród pojedynczych działów w sektorze przedsiębiorstw nie wyklucza się wystąpienia obniżki płac, co wynikać może z wciąż relatywnie wysokiej stopy bezrobocia ograniczającej presję płacową" - czytamy dalej w analizie resortu gospodarki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie 10,5 proc. na koniec 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl