SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stopklatka podwoiła limit kredytowy i przesunęła o rok termin jego spłaty

Spółka Stopklatka, nadawca kanału Stopklatka TV, zwiększyła z 2 do 4 mln zł limit kredytowy oraz przesunęła termin jego spłaty o rok, do końca sierpnia 2019 roku.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i Stopklatki Article

Pierwszą umowę o limicie kredytowym Stopklatka zawarła pod koniec sierpnia ub.r. We wtorek poinformowała o zawarciu aneksu do niej.

Na mocy aneksu zwiększono limit kredytowy z 2 do 4 mln zł oraz przesunięto termin spłaty o rok, do końca sierpnia 2019 roku. Nie zmienił się cel środków z kredytu - finansowanie bieżącej działalności gospodarczej Stopklatki.

Spółka zaznaczyła, że nie zmieniono również pozostałych warunków umowy, które nie odbiegają od standardowych postanowień umów kredytowych.

Stopklatka przejęta przez Kino Polska TV

W połowie czerwca br. Agora sprzedała 41,14 proc. akcji Stopklatki firmie Kino Polska TV za 32,2 mln zł. Kino Polska TV już wcześniej miało 41,5 proc. akcji Stopklatki, a teraz stało się jej większościowym akcjonariuszem.

Prezesem Stopklatki jest Bogusław Kisielewski, pełniący taką samą funkcję w Kino Polska TV.

W pierwszym kwartale br. Stopklatka zanotowała 5,92 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 3 proc. mniej niż rok wcześniej) oraz 776 tys. zł straty netto (wobec 930 tys. zł straty w pierwszym kwartale ub.r.). Natomiast w całym ub.r. 27,99 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 6,2 proc. mniej niż rok wcześniej) i 991 tys. zł straty netto (wobec 47 tys. zł zysku netto w 2016 roku).

Nadawany przez firmę kanał Stopklatka TV, dostępny m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej, w maju br. osiągnął 1,03 proc. udziału w rynku oglądalności, o 13,2 proc. więcej niż rok wcześniej (według danych Nielsen Audience Measurement).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stopklatka podwoiła limit kredytowy i przesunęła o rok termin jego spłaty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl