SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stopklatka TV ruszy już w lutym. “Tworzymy stację dla 38 milionów Polaków”

- Mimo dużej liczby kanałów naziemnych raczej trudno jest o 20.00 obejrzeć w telewizji dobry film. Chcemy dać widzowi alternatywę - mówi Wirtualnemedia.pl Wawrzyniec Brach, szef Stopklatki TV. Stacja ma ruszyć w lutym 2014 r.

Wawrzyniec Brach, szef Stopklatki TVArticle

Stopklatka TV to kanał, który wygrał w organizowanym przez KRRiT konkursie na stację filmową na pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej. - W sieciach satelitarnych i kablowych będziemy dostępni prawdopodobnie od końca lutego. Jeśli chodzi o emisję drogą naziemną, czekamy na decyzję TVP w sprawie ewentualnego wcześniejszego zwolnienia miejsca na multipleksie pierwszym. Zgodnie z ustawą powinno się to wydarzyć najpóźniej 28 kwietnia 2014 roku  - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wawrzyniec Brach, dyrektor programowy Stopklatka TV.

- Chcemy zaprezentować widzom pełne spektrum możliwości: od głośnych hitów z box office’u do filmów bardziej kameralnych; od produkcji najnowszych przez filmową klasykę czy tytuły dziś już kultowe aż po kino niszowe. Sytuacja na polskim rynku wygląda obecnie tak, że mimo dużej liczby kanałów naziemnych raczej trudno jest o dwudziestej obejrzeć w  telewizji dobry film. Ramówki największych stacji wypełniają różnego typu programy rozrywkowe, w których poszukiwany jest kucharz, modelka czy inny „talent”. My chcemy dać widzowi alternatywę w postaci dobrego filmu - opowiada Brach.

Poza filmami na antenie kanału pojawią się też magazyny. - Do emisji programów edukacyjnych i publicystycznych zobowiązują nas warunki koncesji, na pewno jednak nie chcemy przez nie wyłącznie spełnić wymagań KRRiT. Za pośrednictwem własnych programów zaproponujemy widzom intensywne przeżywanie kina: poprzez spotkania z twórcami, starannie wybrane filmowe aktualności i pasjonujące wycieczki w głąb historii kina - zapowiada szef programowy Stopklatki TV.

Stacja planuje też wykorzystywać rozwiązania telewizji hybrydowej - Chcemy zbudować interaktywną platformę, która będzie dostosowana do zachowań współczesnego odbiorcy, często w trakcie oglądania telewizji korzystającego też np. z tabletu czy laptopa - mówi Brach.

Nadawca liczy, że w początkowej fazie projektu Stopklatka TV będzie mieć udział w rynku wynoszący 1-2 proc. Brach deklaruje, że  na kolejnych etapach chce dojść do 3-4 proc. udziału.

Stopklatka TV tworzona jest przez Kino Polska TV, nadawcę kodowanych kanałów filmowych (m.in. Kino Polska) i właściciela portalu Stopklatka.pl oraz przez Agorę, wydawcę m.in. “Gazety Wyborczej” i portalu Gazeta.pl, która ma mieć co najmniej 41 proc. udziałów w tej stacji.

Z Wawrzyńcem Brachem, dyrektorem programowym Stopklatki TV, rozmawiamy o ofercie kanału Stopklatka TV, jego zespole, terminie startu i innowacyjnych rozwiązaniach, które zaoferuje - cały rozmowa na drugiej stronie artykułu.

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: Stopklatka TV ruszy już w lutym. “Tworzymy stację dla 38 milionów Polaków”

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ŁM
No nareszcie, ktoś trzeźwo myślący. Dość mam już tych "talentów" wszelkiej maści nadawanych w kółko, do znudzenia i powtórek z powtórek powtórek serwowanych przez "wielką czwórkę". Po ciężkim dniu pracy człowiek marzy o tym by usiąść wygodnie w fotelu i obejrzeć coś sensownego. Na dzień dzisiejszy jednak, ciężko coś znaleźć, bo lecą same odgrzewane dziesiąty raz kotlety, które dodatkowo nierzadko odgrzewają jeszcze następnego dnia. To jawna kpina, bo wygląda to tak jakby archiwum filmowe stacji telewizyjnych po 20 latach nadawania składało się z jakichś 15 filmów - zwłaszcza TVN i Polsat.
Nie oczekuję rzecz jasna samych premier, bo to niewykonalne nawet dla leciwych już stacji filmowych, ale jeśli mają to być powtórki, to przynajmniej niech to będą filmy rzadko emitowane w innych stacjach. Bez takich kwiatków jak to niedawno miało miejsce, gdzie bodajże TVP2 emitowało po raz Bóg raczy wiedzieć który "Stawkę większą niż Życie", a kiedy odcinek kończył się na TVP2 w tym samym czasie rozpoczynał się "zestaw" 2 odcinków "Stawki..." na Pulsie. "Czterej Pancerni" i "Janosik" to samo. Czy też po raz kolejny emitowany przez TVN "Przyjemniaczek" z Jackie Chanem, a w następnym tygodniu w weekend ten sam film z wielką pompą zapowiadany na Pulsie. No ludzie, litości!
odpowiedź
User
drink
Pan Brach zapomniał dodać do swojej wypowiedzi: trudno jest o 20.00 obejrzeć dobry film w TV BEZ REKLAM !!!! Przecież do będzie reklamowy gniot przerywany filmami. Jaka różnica między TVN-em i Polsatem? Niestety jesteśmy niewolnikami PSEUDO BIZNESU REKLAMOWEGO :-(
odpowiedź
User
Jarek
A myślisz że w tej Stopklatce nie będzie odgrzewanych kotletów
odpowiedź