SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza”: darmowy dodatek o strajku nauczycieli rozdawany w 24 miastach

Redakcja „Gazety Wyborczej” (Agora) w związku ze strajkiem pracowników oświaty, który zaczął się w poniedziałek, przygotowała "Gazetę dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Szkoła mówi dość!!!". Bezpłatny dodatek można otrzymać w 24 polskich miastach, zawiera m.in. spis postulatów nauczycieli, informacje dla rodziców oraz krytyczną ocenę reformy edukacji.

 

Article

W "Gazecie dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Szkoła mówi dość!!!" można również przeczytać o zarobkach estońskich nauczycieli, którzy zarabiają prawie dwa razy więcej niż polscy oraz o tym, jak polskie szkoły nie radzą sobie z reformą. Dodatek specjalny powstał w związku ze strajkiem nauczycieli, który odbywa się 8 kwietnia br. w całej Polsce.

Wydanie jest także dostępne w internecie na stronach Wyborcza.pl. W serwisie trwa również relacja na żywo "Wielki strajk nauczycieli". Redaktorzy i dziennikarze "Gazety Wyborczej" będą informować o strajku w Warszawie i w całej Polsce.

Bezpłatne egzemplarze wydania będą dostępne w ponad 24 miastach - m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Płocku, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Nakład 8-stronnicowego wydania liczy 135 tys. egzemplarzy - część została dostarczona do szkół, a część będzie rozdawana na ulicach. Dystrybucję wydania przygotował zespół "Gazety Wyborczej".

Dodatek wspiera promocja w mediach społecznościowych i działania autopromocyjne "Gazety Wyborczej".

To kolejne darmowy dodatek „Gazety Wyborczej” związany z protestami społecznymi. Latem 2017 roku bezpłatną „Gazetę Suwerena” rozdawano podczas manifestacji przeciw reformie sądownictwa.

Pod koniec lutego br. na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej” przyjęte już podwyżki dla nauczycieli, wojskowych i pielęgniarek przedstawiono jako przykłady tego, że „PiS hojnie rozdaje nasze pieniądze”. W dniu publikacji tego wydania skrytykowało to wielu dziennikarzy, m.in. Justyna Suchecka zajmująca się w „GW” tematyką edukacyjną. Redakcja dziennika przeprosiła za błędny opis tej infografiki.

Według danych ZKDP w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 94 527 egz., o 14,8 proc. mniej niż rok wcześniej. Z jego płatnej oferty dostępu do treści na koniec ub.r. korzystało 170,5 tys. internautów, o 37 tys. więcej niż rok wcześniej.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza”: darmowy dodatek o strajku nauczycieli rozdawany w 24 miastach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl