SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Studenci Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego będą odbywać praktyki w PAP i programach informacyjnych TVP. Dla najlepszych oferty pracy

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego podpisał umowy o współpracy w zakresie szkolenia studentów z Polską Agencją Prasową i Telewizją Polską. Pierwsza z nich zakłada przygotowywanie studentów do pracy w mediach, druga zapewnia im miejsca do praktyk w zawodzie w programach informacyjnych TVP.

Podpisanie umowy TVP i UKSW, fot. materiały prasoweArticle

Rektor UKSW, Ryszard Czekalski, podpisał list intencyjny z PAP w środę, 7 października. Polską Agencję Prasową reprezentował jej prezes, Wojciech Surmacz. Najważniejszym punktem trzyletniego porozumienia jest wszechstronnego przygotowywanie studentów dziennikarstwa do pracy w mediach.

- Chcemy przygotować młodych ludzi do profesjonalnego życia zawodowego i to możemy zaoferować studentom. W zamian chcemy pozyskać młodych ludzi, którzy chcieliby się czegoś nauczyć, a przy okazji dać nam duże wsparcie swoją energią, zaangażowaniem, entuzjazmem - skomentował Surmacz.

W czwartek przedstawiciele uniwersytetu podpisali umowę z Telewizją Polską gwarantującą studentom miejsca do praktyk w ramach informacyjnych programów TVP, a najlepszym miejsca pracy po zakończeniu studiów.

- Zapraszamy studentów do redakcji naszych programów informacyjnych i publicystycznych: „Panoramy”, „Teleexpressu”, „Alarmu”, „W tyle wizji”. Po zakończeniu praktyk zapewne wielu studentów dołączy do ludzi telewizji i razem z nimi będzie współtworzyć Telewizję Polską - zapowiedział prezes TVP Jacek Kurski.

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł. Z kolei W pierwszej połowie br. Telewizja Polska zanotowała 936,5 mln zł zysku netto. Przychody spółki wyniosły 2,27 mld zł, w przeważającej części pochodziły one z abonamentu i rekompensaty abonamentowej, co zasiliło budżet TVP kwotą prawie 1,8 mld zł. Wpływy z reklamy spadły rok do roku o 21 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Studenci Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego będą odbywać praktyki w PAP i programach informacyjnych TVP. Dla najlepszych oferty pracy

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
o kurde, trzeba jak najszybciej wybudować nową siedzibę TVP i uruchomić kanały TVP Ukraina, TVP World, TVP Europa, TVP Chicago, TVP New York, TVP Brit, TVP Izrael, TVP Religia, TVP Msza, TVP Rekolekcje i TVP Kolęda. i TVP Helmut i TVP Smoleńsk by dać im wszystkim zajęcie
odpowiedź
User
Student
Dziękuje, ale NIE skorzystam!!!
odpowiedź
User
Sub
A dla najleprzych?
odpowiedź