SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Studi (wcześniej Abstra) z 500 tys. zł zysku, obcięła koszty o 11 proc.

Spółka Studi (wcześniej działająca pod nazwą Abstra) w ub.r. osiągnęła 503,1 tys. zł zysku netto, wobec 71,9 tys. zł rok wcześniej. Przychody firmy zmalały o 7,4 proc. do 8,06 mln zł, natomiast koszty operacyjne ograniczono o 11,2 proc. W ub.r. ze spółką pożegnali się twórcy kanału Abstrachuje, z którego się rozwinęła.

Aleksander Wandzel, prezes Studi Aleksander Wandzel, prezes Studi

- Nasze główne gałęzie, tj. kanały dla marek i kanały własne zanotowały zbliżone lub nieznacznie niższe przychody w porównaniu do zeszłego roku, natomiast znacznie poprawiliśmy rentowność na poszczególnych projektach - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl prezes Studi Aleksander Wandzel w lutym, gdy firma przedstawiła wstępne wyniki finansowe za ub.r.

Głównym kanałem własnym spółki jest obecnie Foot Truck o piłce nożnej, którego przychody w ub.r. poszły w górę o 140 proc. Z firmą pożegnali się natomiast twórcy kanału Abstrachuje: wiosną ub.r. odszedł z niego Rafał Masny (w połowie br. sprzedał swoje udziały w spółce), a Robert Pasut i Cezary Jóźwik w styczniu br. ogłosili, że odkupili kanał i odchodzą z firmy. Od połowy br. wszystkich trzech reprezentuje marketingowo agencja GetHero.

Natomiast Studi z GetHero współpracuje od jesieni ub.r. przy sprzedaży oferty reklamowej kanału Beksy.

Spółka rozwijała w ub.r. kanały youtube’owe dla reklamodawców, pod koniec roku uruchomiła kanał „Masz przesyłkę!” promujący usługi InPostu. - Bardzo cieszy wysoki współczynnik powracalności klientów (większość klientów z 2020 roku zdecydowała się przedłużyć współpracę w 2021) oraz pojawienie się nowych partnerów w osobach InPost oraz JustJoin.IT - komentował Aleksander Wandzel.

Nie był natomiast zadowolony z wyników wprowadzonej jesienią 2019 roku platformy podcastowej Storia. - Tu zanotowaliśmy największy spadek przychodów - przyznał.

Mniej na pensje i odsetki

Wydatki Studi zmalały dużo mocniej od przychodów - o 11,2 proc. do 7,61 mln zł. To głównie zasługa ograniczenia kosztów wynagrodzeń z 3,01 do 2,09 mln zł oraz ubezpieczeń społecznych i innych świadczeń pracowniczych z 235,9 do 120 tys. zł.

Nakłady na zużycie materiałów i energii zmalały ze 161,1 do 71,2 tys. zł, a koszty określone jako pozostałe - ze 190,6 do 171,6 tys. zł. Natomiast koszty usług obcych zwiększyły się z 4,7 do 4,88 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Rentowność spółki poprawił też spadek kosztów finansowych (głównie odsetek) z 250,3 do 152,2 tys. zł.

Zysk drugi rok z rzędu

Wyniki zyskowności Studi zwiększyły się o kilkaset tys. zł. Na poziomie sprzedażowym zysk wzrósł ze 135,8 do 449,8 tys. zł, a na poziomie brutto i netto - z 71,9 do 503,1 tys. zł.

Zeszłoroczny zysk został przeznaczony na pokrycie wcześniejszych strat, które na koniec 2020 roku wynosiły prawie 7 mln zł. To pokłosie głownie działalności w latach 2017-2019. W 2019 roku firma przy 9,36 mln zł przychodów miała 3,39 mln zł straty netto, rok wcześniej zanotowała 7,95 mln zł wpływów i 2,26 mln zł straty, a w 2017 roku - 2,93 mln zł wpływów i 1,77 mln zł straty.

- Śmiało można powiedzieć, że przeszliśmy kawał transformacji w ostatnich dwóch latach. Jest to źródłem bardzo dużej satysfakcji - podkreślił Aleksander Wandzel.

Głównymi udziałowcami Studi są obecnie spółki Padrone Capital (stoją za nią Maciej Wandzel i Bogusław Leśnodorski, w przeszłości zarządzający Legią Warszawa) i Aulos 1 (kontrolowana przez Macieja i Małgorzatę Wandzlów) oraz bezpośrednio do Maciej Wandzel.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2021 r., a poprzedni - 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Studi (wcześniej Abstra) z 500 tys. zł zysku, obcięła koszty o 11 proc.

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kam.
W tym tempie to strate z poprzednich lat beda splacac jeszcze minimum dekade chociaz patrzac na nadchodzacy kryzys gospodarczy to moze i cwierć wieku. Zazdroszcze i tak bo z takimi plecami o kroplowke z rodziny łatwo i deale same sie znajduja. Nie trzeba sie narobic.
0 0
odpowiedź
User
.
Szanuje za dyscypline i pilnowanie progu obrotow. Kazdy chce byc małym płatnikiem CIT w tym pisowskim panstwie i wydawac jak najmniej na pomysly sasina
0 0
odpowiedź
User
Komentarz
Firma zaczęła zarabiać w 2020 i 2021 w momencie, w którym za sprzedaż i produkcje odpowiadał zupełnie ktoś inny niż Olek Wandzel. OW sukcesy przypisuje sobie. Porażki innym. Olek bądź uczciwy to lepiej popłaca niż pochwalenie się ebitda wysokości jednego droższego auta, której sam ani z pomocą masy doradców nie byłeś w stanie osiągnąć :))
0 0
odpowiedź