SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Studio emisyjne Trójki otrzyma imię Andrzeja Turskiego

27 stycznia br. podczas specjalnej uroczystości studio emisyjne M2 Programu III Polskiego Radia otrzyma imię Andrzeja Turskiego. Turski zmarł 31 grudnia 2013 roku w Warszawie.

Andrzej Turski, fot, akpaArticle

W dniu uroczystości o godz. 15.05 Trójka nada audycję dokumentalną autorstwa Michała Margańskiego, poświęconą Andrzejowi Turskiemu. Po godz. 16.00 w siedzibie radia (przy ul. Myśliwieckiej) zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa upamiętniająca zmarłego dziennikarza.

W uroczystości udział weźmie córka Andrzeja Turskiego - Urszula Chincz. Zaśpiewa zespół Perfect, który tego dnia wystąpi w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

>>> Nie żyje Andrzej Turski. „Nie miał się od kogo uczyć, bo to on nauczał” (wspomnienia)

Andrzej Turski urodził się 25 stycznia 1943 r. w Warszawie. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, następnie dziennikarstwo. Od 1968 r. pracował w Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia; w latach 1980-82 był naczelnym redakcji. Pełnił także funkcję dyrektora III Programu Polskiego Radia i naczelnego Programu I. Współtworzył m.in. audycje "Radiokurier", "Sygnały dnia" i "W samo południe". Od 1991 r. był wiceszefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

W 1987 r. Turski przeszedł do Telewizji Polskiej, gdzie pracował na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego TVP1. Prowadził m.in. programy: "7 dni świat" i "Panoramę"; był też jednym z autorów "Teleexpressu". Jego autorskim programem był "7 dni świat", przegląd najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia na świecie.

Zmarł 31 grudnia 2013 roku po ciężkiej chorobie. Został pochowany w grobie rodzinnym w Słomczynie pod Warszawą. Spoczął obok żony (więcej na ten temat).

Od września do listopada ub.r. udział Trójki w rynku radiowym wynosił 7,5 proc. (według badania Radio Track - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Studio emisyjne Trójki otrzyma imię Andrzeja Turskiego

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Korespondent z Zamku Wildstein
Andrzej Turski, prawdziwy dziennikarz.
odpowiedź
User
Zbee
Może lepiej było by imienia stanu wojennego.
odpowiedź
User
lex
czy w tym studio będą pracowali tylko dziennikarze z ekipy 3-ki z 83 roku, czyli o właściwych progenerałowych poglądach?
odpowiedź