SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sukces ekstremalnego wyzwania

Blisko 18 tys. nadesłanych zgłoszeń oraz 10 tys. rozdanych nagród to wyniki akcji "Action Man - ekstremalne wyzwanie"

Blisko 18 tys. nadesłanych zgłoszeń oraz 10 tys. rozdanych nagród to wyniki akcji "Action Man - ekstremalne wyzwanie". Promocja obejmowała marki Crunchips, Curly, Peppies i Monster Munch. Akcję dla The Lorenz Bahlsen Snack-World przygotowała TEQUILABTL GROUP.

Rozdano 10 tys. nagród (5tys.zestawów i 5tys.postaci). W objętych promocją opakowaniach chipsów i ekstruderów znajdowały się podwójne wrzutki - zestawy zawierające naklejkę i kartę do gry przedstawiające Action Mana w akcji. Tył naklejki był kuponem upoważniającym do wzięcia udziału w promocji. Aby otrzymać nagrodę - zestaw(Action Man z żaglem, snowbordem, delfinem lub rowerem), należało przesłać 5 kuponów promocyjnych, aby otrzymać postać - 3 kupony. W sumie w paczkach promocyjnych było kilkanaście milionów kart zwykłych i trójwymiarowych (3D) oraz naklejek. Z kolei do wybranych paczek chipsów dołączone były specjalne albumy kolekcjonera, w których można zbierać naklejki. Do promocji przygotowano ogółem kilkanaście milionów paczek (zarówno małych jak i dużych) chipsów marki: Crunchips, Curly, Peppis i Monsters. Grupę docelową stanowiły dzieci w wieku 5-12 lat lubiące kolekcjonować gadżety, widzowie kreskówki "Action Man".

Akcja przebiegała przy dużym wsparciu ATL - emisja spotów reklamowych w TV 30' i 45', reklama na telestronach TVN. Na potrzeby akcji powstała także specjalna strona internetowa www.actionman.pl, która jest nadal aktywna. Poza tym The Lorenz Bahlsen Snack-World sponsorował emisję filmu rysunkowego "Action Man" w stacji telewizyjnej TVN. W sumie wyemitowano 26 odcinków. Przed i po każdym odcinku pojawiał się 8 sekundowy spot reklamowy mówiący o akcji.

TEQUILABTL GROUP odpowiedzialna była za adaptację licencji na postać Action Mana należącej do firmy Hasbro. Opracowała kreację i czuwała nad przebiegiem całej akcji wraz z konkursem i dystrybucją nagród. Agencja zaprojektowała i przygotowała również materiały POS (plakaty, headery, owijkę paletową i oznaczenie na paczkach - pasek promocyjny.)TEQUILABTL GROUP była również autorem spotów telewizyjnych, produkowanych przez Stillking, natomiast zakupem czasu antenowego zajął się Mediacom.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukces ekstremalnego wyzwania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl