SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sukces Polskiego Radia

Nagrania zgłoszone przez Program 2 Polskiego Radia SA najlepsze

Nagrania zgłoszone przez Program 2 Polskiego Radia SA na 50. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów odniosły ogromny sukces. „Koncert na trąbkę i orkiestrę" Hanny Kulenty otrzymał najwyższa punktację i miano utworu wyselekcjonowanego. Na liście utworów rekomendowanych znalazł się także „Ad Naan” Jacka Grudnia.

Pięćdziesiąta, jubileuszowa edycja Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów, organizowanej corocznie przez Międzynarodową Radę Muzyczną przy UNESCO, odbyła się w dniach 2-6 czerwca 2003 r. w Wiedniu. W wyniku przesłuchań 66 utworów, przedstawionych przez publiczne radiofonie 34 krajów najwyższą punktację i miano utworu wyselekcjonowanego otrzymał zamówiony przez Program 2 Polskiego Radia SA „Koncert na trąbkę i orkiestrę” Hanny Kulenty. Kompozycja została zarejestrowana podczas koncertu Programu 2, który odbył się 3 marca br. w ramach sezonu Europejskiej Unii Radiowej Orkiestry radiowe tworzące historię. Utwór został wykonany przez holenderskiego solistę Marco Blauuwa z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą belgijskiego dyrygenta Ronalda Zollmana. Był transmitowany przez 21 radiofonii zrzeszonych w Unii.

Na liście dziewięciu utworów rekomendowanych, najwyżej punktowanych, znalazł się także utwór na wiolonczelę i komputerową projekcję dźwięku Ad Naan Jacka Grudnia w nagraniu Andrzeja Bauera zrealizowanym w Polskim Radiu SA (reżyseria dźwięku - Ewa Guziołek-Tubelewicz). Utwór powstał na zamówienie Andrzeja Bauera, który przedstawił go po raz pierwszy podczas ubiegłorocznego festiwalu Warszawska Jesień.

Osiem pozostałych rekomendacji to:

- Gyula Bankövi (Węgry) Accord(ion) Concerto na orkiestrę i akordeon
- Damian Barbeler (Australia) Elastic Horizons na zespół kameralny
- Patrick Carrabre (Kanada) Inuit Games na 2 wokalistki i orkiestrę
- Jérôme Combier (Francja) Les Hébrides na orkiestrę
- Deirdre Gribbin (Irlandia) Empire States na orkiestrę
- Perttu Haapanen (Finlandia) Khoorg na chór kameralny
- Johannes Maria Staud (Austria) Polygon na fortepian i orkiestrę
- Jörg Widmann (Niemcy) Fieberphantasie na zespół kameralny
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukces Polskiego Radia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl