SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Super Express” zrównał się w sprzedaży z „Gazetą Wyborczą”, najbardziej w dół „Przegląd Sportowy”

We wrześniu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Prawie wszystkie tytuły zanotowały spadki, a najwięcej stracił „Przegląd Sportowy”. Zyskała tylko „Gazeta Polska Codziennie”.

Article

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) we wrześniu 2016 roku wyniosła 279 497 egz., czyli o 6,21 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą lokatę ze sprzedażą ogółem wynoszącą 136 143 egz. zajęła „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej wynik zmniejszył się o 8,88 proc.

Podium uzupełnia „Super Express” (ZPR Media). Jego średni wynik poszedł w dół o 0,98 proc. do 136 119 egz. Jak wynika z analizy naszego portalu, przewaga średniej miesięcznej sprzedaży ogółem „Gazety Wyborczej” nad „Super Expressem” zmalała do najniższego poziomu w historii (do zaledwie 24 egz.).

 

Na kolejnym miejscu uplasowała się „Rzeczpospolita” (Gremi Business Communication), której średnia sprzedaż ogółem zmniejszyła się w ciągu roku o 4,31 proc. Dziennik ten we wrześniu br. sprzedawał się w liczbie 52 793 egz. Konkurencyjny „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) znalazł się w zestawieniu oczko niżej ze średnim wynikiem na poziomie 41 959 egz., po spadku o 2,69 proc.

Jedynym wzrostem pochwalić się mogła wydawana przez Forum „Gazeta Polska Codziennie”, która znalazła się na siódmej pozycji. Jej średnia sprzedaż ogółem zwiększyła się o 0,27 proc. i wyniosła 18 731 egz.

Największy spadek procentowy w zestawieniu - wynoszący 11,80 proc. - odnotował z kolei „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska). Średni sprzedażowy wynik tego dziennika w analizowanym miesiącu wyniósł 27 900 egz. W zestawieniu tytuł ten był szósty.

 

We wrześniu br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca największym wzrostem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników pochwalić się mógł „Dziennik Gazeta Prawna”, który zyskał 8,13 proc.

Najwięcej w tym ujęciu też stracił „Przegląd Sportowy”, którego średnia sprzedaż ogółem zmalała o 18,74 proc. (co jest związane m.in. z tym, że w sierpniu rozgrywano igrzyska olimpijskie).

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.
Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Super Express” zrównał się w sprzedaży z „Gazetą Wyborczą”, najbardziej w dół „Przegląd Sportowy”

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Prawda
GW niestety nie nadaje sie do czytania, nie nadaje sie do niczego. Z roku na rok, z miesiąca na miesiac coraz gorsza. Niestrawna. Już nie do uratowania. Niestety, bo to mogła być ważna i potrzebna gazeta. A tak nie różni się od najgorszych spośród tych, których krytykuje.
odpowiedź
User
Demokracja się kłania
Widzę że mamy Przegląd Sportowy. A o sporcie wiem tyle że jest. I że nie jest czysty. Trudno skontaktować czy akurat ten czy tamten.
Więc nawiążę tradycyjnie: na kogo ty się Lis kreujesz? Z małolatów maskotki robisz a ze śmierci przedstawienie.
Rodzina równa się firma - tak to wygląda. Wiesz jak ja kibicuję? Obcięciem gaży. Szczęście za dużo ma zer a wysiłek za mało.
16 16
odpowiedź
User
Demokracja się kłania
Skąd wy macie tyle czasu? Pewnie ci ludzie z Agory zajmują się waszym wizerunkiem co ma ich nie być. Wszędzie jesteście i w show i na wakacjach i w gazetach i w necie. Macie dzieciaki i zwierzaki.
Ty kochasz politykę czy siebie? To czym się zajmujesz nie jest polityką.
10 27
odpowiedź
User
sam
GW sama jest sobie winna, jeszcze w latach 90 to byla gazeta Michnika ale z zacieciem z jakas misja i wizja Polski, spoleczenstwa, dzis pozostaly im antyklerykalne i antykonserwatywne frustracje, a swiat sie zmienia,
73 15
odpowiedź
User
Demokracja się kłania
Idź na całość. Taka jak morderca narkomanów. On ma prawa człowieka gdzieś. Procesy również. Prezydentów podobnie. Nie musisz mnie lubić ale musisz mnie szanować. Bo jestem szefem.
Ciebie nie idzie szanować.
8 22
odpowiedź