SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Superstacja chce uruchomić nowy kanał telewizyjny NonStop24

Superstacja do konkursu na nadawanie na ósmym multipleksie telewizji cyfrowej kanału lokalno-samorządowego zgłosiła projekt stacji NonStop 24. Ma ona nadawać audycje informacyjne i publicystyczne, a także rozrywkowe.

fot. shuttlerstock Article

- Superstacja posiada bogate doświadczenie i jest przygotowana do produkcji programu o zasięgu ogólnopolskim, zarówno pod względem redakcyjnym, jak i organizacyjnym i technicznym - mówi Adam Stefanik, prezes Superstacji.

Nadawca zapowiada, że kanał NonStop24 będzie mieć bardzo wysoki udział produkcji polskich i europejskich w ramówce. Znajdą się w niej programy informacyjne, publicystyczne i rozrywkowe  - Istotną częścią oferty programowej będą również inne rodzaje audycji, w tym filmy dokumentalne - dodaje Stefanik.

Stacja ma być w całości dostosowana do odbioru przez osoby niesłyszące i niedosłyszące.

NonStop24 będzie gotowe do emisji programu w formacie 16:9 i w jakości HD, chociaż w takiej wersji stacja nie będzie mogła pojawić się na MUX-8, bo zgodnie z założeniami technicznymi nie jest to przewidziane.

Kanał informacyjny Superstacja nadaje od 2006 roku i dostępny jest na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że we wrześniu br. jego udział w rynku wyniósł 0,21 proc.

W konkursie na nadawanie na MUX-8 stacji o charakterze lokalno-samorządowym biorą też udział tacy nadawcy jak Discovery Polska, Cable Television Networks & Partners (spółka założona przez Polska Izbę Komunikacji Elektroniczną), Radio Eska (należące do ZPR Media) oraz TV Zone (spółka zależna Agory, więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Superstacja chce uruchomić nowy kanał telewizyjny NonStop24

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ex
Gdyby zaoferowali nadawanie samej SuperStacji to powiedziałbym TAK. Ale jeśli chcą dać nowy reklamowy twór od Polsatu, maszynkę do robienia pieniędzy i blokowania cennego miejsca w DVB-T mówię stanowcze NIE. Koncesję na kanał samorządowy powinien otrzymać PIKE.
22 9
odpowiedź